Türkiye, uluslararası suçluların gözdesi haline gelmeye devam ediyor. Son olarak, İçişleri Bakanı Yerlikaya'nın liderliğinde düzenlenen 'KAFES-31' operasyonuyla 13 şehirde 12 ülke tarafından Kırmızı Bülten ile aranan 42 kişi yakalandı. Bu büyük başarı, Türkiye'nin uluslararası işbirliği ve güvenlik anlamındaki kararlılığını bir kez daha gösterdi.

Operasyonun Detayları

İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonun detaylarını sosyal medya hesabından paylaştı. "KAFES-31" operasyonu, 13 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi ve Interpol'ün kırmızı bülten ve difüzyon mesajı ile arama kaydı bulunan 42 şahıs başarıyla yakalandı. Bu operasyon, uluslararası organize suç örgütlerine karşı Türkiye'nin kararlı mücadelesini bir kez daha vurguluyor.

İçişleri Bakanı'ndan Açıklama

Bakan Yerlikaya, operasyonun devam ettiğini belirterek, "Hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, halkımızın huzurunu kaçıran uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız. Hepsini tek tek kafesin içine koyacağız" dedi. Bu açıklama, Türk halkının güvenliği ve huzuru konusundaki kararlılığın altını bir kez daha çiziyor.

Yakalanan Şüphelilerin Profili

Operasyon kapsamında yakalanan 42 kişinin profili oldukça çeşitli. Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Eskişehir, Kırklareli, Hatay, İstanbul, İzmir, Mersin, Niğde, Sakarya ve Uşak'ta gerçekleştirilen operasyonlarda Almanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, İran, İsveç, Finlandiya, Kazakistan, Kırgızistan, Mısır, Rusya, Türkmenistan ve Özbekistan tarafından haklarında Interpol'ün Kırmızı Bülten ve Difüzyon Mesajı ile arama kaydı olan şüpheliler ele geçirildi.

Bu kişilerin suç kayıtları arasında organize suç örgütü üyeliği, yasadışı silah ticareti, uyuşturucu ticareti, kasten öldürme, göçmen kaçakçılığı, nitelikli ve mali dolandırıcılık, soygun ve hırsızlık, resmi belgede sahtecilik ve vergi kaçakçılığı gibi ciddi suçlar bulunmaktadır.

Tekirdağ'da Otomobil Kahvehaneye Dalıp 11 Kişiyi Yaraladı Tekirdağ'da Otomobil Kahvehaneye Dalıp 11 Kişiyi Yaraladı

Türkiye'nin Kararlı Mücadelesi

1 Ocak 2024 tarihinden bu yana, Kırmızı Bülten ile aranan toplam 114 şüpheli şahıs yakalandı. Bu sayı, Türkiye'nin uluslararası suçlarla mücadelesindeki etkinliğini ve başarısını ortaya koymaktadır. Türk makamları, suçluların adalet önüne çıkarılması konusundaki kararlılığını sürdürerek, ülkeyi güvenli bir yer haline getirme misyonunu sürdürüyor.

Türkiye'nin Güvenliği Önceliklidir

Türk halkı, güvenli bir ülkede yaşama hakkını elde etmiştir. Türkiye'nin kararlı mücadelesi, uluslararası suç örgütlerine karşı verilen savaşta bir ışık olmaya devam ediyor.

Editör: Kader GÜL