Kurbanlık fiyatları, artan enflasyonla birlikte hızla yükseldi. Adana'da küçükbaş koyunlar ve büyükbaş tosunların canlı kilogram fiyatı şaşırtıcı bir şekilde 250 TL seviyesine yükseldi. İşte detaylar:

Kurbanlık Fiyatları Adeta Havada Uçuyor

Kurban Bayramı yaklaşırken Adana'da kurbanlık canlı kilo fiyatları açıklandı. Küçükbaş koyunlar ve büyükbaş tosunlar için belirlenen 250 TL'lik fiyat etiketi şaşırtıcı olsa da, keçilerin fiyatı 200 TL, keçi ve düvelerin fiyatı ise 230 TL olarak belirlendi.

Bayram Sonrası Piyasalar Açıldı! Dolar ve Euro Fiyatlarında Artış Bayram Sonrası Piyasalar Açıldı! Dolar ve Euro Fiyatlarında Artış

Kesim Ücretleri ve Hizmetler

Kurbanlık kesim hizmetleri de belli oldu. Küçükbaş hayvanlar için 500 lira, büyükbaş hayvanlar için ise 4 bin lira olarak belirlenen kesim ücretleri, dörde bölünmek şartıyla bayram hazırlıkları açısından önemli bilgiler verdi. Kıyma çekme hizmetinin kilogram başına maliyeti ise 15 lira olarak açıklandı.

Kurban Bayramı Tarihleri

Tatilin ilk günü 16 Haziran Pazar, ikinci günü 17 Haziran Pazartesi, üçüncü günü 18 Haziran Salı, dördüncü ve son günü ise Çarşamba olarak kayıtlara geçti.

Editör: Kader GÜL