Marmara Depremi: Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan Uyarılar

Marmara Bölgesi Tehlikede: Deprem Anı Yaklaşıyor mu?

Gelişmeler, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanı ve AFAD Kurul Üyesi Prof. Dr. Şükrü Ersoy'un Marmara'da yaşanabilecek depremle ilgili ciddi uyarılar içerdiğini gösteriyor. İşte, uzmanın değerlendirmeleri:

Süre Dolmuş Olabilir: 1766'dan Beri İlk Kez!

Yakın tarihli bir inceleme, Marmara'da beklenen büyük depremin süresinin dolduğunu gösteriyor. Prof. Dr. Şükrü Ersoy, son olarak 1766 yılında çifte deprem yaşandığını belirterek, "Her an bir deprem olma potansiyeli var" uyarısında bulunuyor.

İstanbul'da Büyük Tehlike: Yıkıcı Bir Deprem Kapıda!

İstanbul'u bekleyen depremin büyük yıkıma neden olacağını vurgulayan Ersoy, gerekli önlemlerin alınması gerektiğini savunuyor.

Haliç İçin Özel Uyarılar

Prof. Dr. Şükrü Ersoy'un dikkat çektiği bir diğer konu ise Haliç bölgesinin zemin hassasiyeti. Özellikle Avrupa Yakası Haliç kıyısının güneyindeki ilçelerin zemin açısından hassas olduğunu belirten Ersoy, bu bölgelerde alınacak önlemlere özel bir vurgu yapıyor.

Malatya’nın Yeşilyurt İlçesinde 4,2 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi Malatya’nın Yeşilyurt İlçesinde 4,2 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Deprem Öncesi Alınması Gereken Önlemler

Uzmanın önerisi, deprem öncesi alınacak önlemlerin hayati önem taşıdığı yönünde. Toplumun bu konuda bilinçlenmesi ve gerekli tedbirleri alması, potansiyel bir felaketin etkilerini en aza indirebilir.

Editör: Kader GÜL