Programın bu aşamasında, şefler Mehmet, Somer ve Danilo önderliğinde yarışmacılar, üçlü düellolarda yeteneklerini sergileyerek finale çıkmak için mücadele ettiler.

Şeyma Subaşı'nın Dikkat Çeken Davet Kıyafeti: Göğüsleri Göründü! Şeyma Subaşı'nın Dikkat Çeken Davet Kıyafeti: Göğüsleri Göründü!

İlk düello, Çiğdem, Neşe ve İlkay arasında gerçekleşti. Şefler, adaylardan ekşili kuru dolma yapmalarını istedi. Bu düelloda en başarılı tabloyu sunan Neşe, adını finale yazdıran ilk yarışmacı oldu.

İkinci düelloda ise Barış, Muratcan ve Emre sahneye çıktı. Bu düelloda şefler, enfes safranlı rizotto tabaklarını değerlendirdi. Barış'ın çift tadım yapmasından dolayı ilk veda eden isim olarak açıklandı. Muratcan ise yaptığı safranlı rizotto ile finale yükseldi.Masterchef Türkiye 2024 5 Temmuz'da Hangi Yarışmacılar Finale Yükseldi

Üçüncü düelloya geçildiğinde Betül, Ebru ve Alina kıyasıya mücadele ettiler. Tiramisu yapmaları istenen yarışmacılar arasında Betül'ün tatlısı yeterince pişmediği için şeflerin tadımına sunulmadı ve bu durum onun yarışmaya veda etmesine neden oldu. Üst tura çıkan isim ise Alina oldu.

Son düelloda ise Hüsamettin, Bera ve Emir hingel yemeği yaparak final için kıyasıya mücadele ettiler. Bu düello sonunda en başarılı tabloyu sunan Bera, finale çıkmaya hak kazandı.

MasterChef Türkiye 2024 yarışmasının 5 Temmuz tarihli bölümü, yarışmacıların lezzet ve teknik becerilerini sergiledikleri dolu dolu bir gün olarak izleyicilere sunuldu. Şimdi gözler, finale kalan yarışmacıların birbirleriyle kıyasıya mücadele edecekleri büyük finalde olacak.

Editör: Kader GÜL