Çekmeköy'de bulunan Sultançiftliği Mahallesi Muhtarı Engin Çelik, "Bir kalbe de sen dokun" adını verdikleri harika bir kampanya ile maddi sıkıntı içinde olan öğrencilere yardım eli uzattı. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala, Çelik, öğrencilerin yüzlerini güldürebilmek için harekete geçti. Çocuklardan, isteklerini bir kağıda yazmalarını ve bu notları muhtarlık binasında oluşturduğu kalp şeklindeki bir panoya asmalarını istedi.

Damla Ersubaşı'nın Tesettür Kararı Sosyal Medyada Büyük Yankı Uyandırdı! Damla Ersubaşı'nın Tesettür Kararı Sosyal Medyada Büyük Yankı Uyandırdı!

Bu notları gören hayırseverler, kampanyaya destek olabilmek için çocukların ihtiyaç duyduğu kırtasiye malzemelerini alarak muhtarlığa getirdi. Muhtar Çelik, yıllık olarak düzenledikleri eğitime destek kampanyası kapsamında ekonomik sıkıntı içinde olan öğrencilere yardım eli uzatmak amacıyla bu projeyi başlattıklarını açıkladı.

"Bir kalbe de sen dokun" sloganıyla yola çıktıkları bu kampanyaya, mahallelerindeki hayırseverlerin büyük bir destek sağladığını belirtti. Çelik, "Bu mutluluğun tarifini yapmak çok zor. Onların mutluluğu zaten büyük yüreklerinin bir yansıması. Onlar bize sürekli olarak, 'Siz bize bugün bunu emanet ediyorsunuz. Biz de büyüdüğümüzde bunu başka çocuklara hediye edeceğiz' diyorlar." şeklinde konuştu.

Çelik ayrıca, çocukların panoya yazdıkları duygusal mesajların insanları etkilediğini ve ilham verdiğini vurguladı. Örneğin, bir çocuk kırtasiye ihtiyacının karşılanması durumunda ileride eğitime destek kampanyası yapmayı taahhüt ederken, başka bir çocuk ise bu yardım sayesinde iyi bir avukat olacağını belirtmiş.

Muhtar Çelik, eğitimin çocuklar için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekerek, kendi çocukluğunda kitap ve okula gitmediğini anlattı. Bu nedenle bugün çocuklar için böyle bir fırsatın varlığını değerlendirmek istediklerini ve geçmiş yıllarda 3 binin üzerinde çocuğun eğitimine destek olduklarını ifade etti. Bu yıl da 1500'den fazla çocuğa kampanya aracılığıyla yardım ettiklerini sözlerine ekledi.

Muhtar Çelik, çocukların bu güzel kalp projeleriyle "Bir kalbe de sen dokun" kampanyasını başlattıklarını sözlerine ekledi.

Eğitimin önemine vurgu yapan Akay, özellikle maddi sıkıntı içinde olan çocukların daha iyi bir eğitime erişmelerine yardımcı olmanın önemli olduğunu söyledi. Akay, bu tür organizasyonların keyifli olduğunu ve insanların büyük katkılar sunduğunu belirtti.

Akay, muhtarlarının projelerine sürekli katkı sunmaya çalıştıklarını ve çocukların geleceğinin çok değerli olduğunu vurgulayarak, sürdürülebilir bir toplum için bu tür yardımların gerekliliğine işaret etti.

Editör: Egemen KEYDAL