Muş'ta "Joker" Ehliyet Sınavı Dolandırıcılığı İddialarıyla 7 Kişi Adli İşlem Gördü Muş'ta "Joker" Ehliyet Sınavı Dolandırıcılığı İddialarıyla 7 Kişi Adli İşlem Gördü

Muş Valisi Avni Çakır, 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle Muş'taki muhtarlarla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Muş Valiliği ve Muş Belediyesi tarafından Göletli Park'ta düzenlenen programda konuşan Vali Çakır, İsrail'in son zamanlarda Filistin'e yönelik yaptığı insanlık dışı saldırıları güçlü bir şekilde kınadıklarını ifade etti. Filistin'de masum insanların hayatlarını kaybetmesine duyduğu üzüntüyü dile getiren Vali Çakır, dünya genelinde bu zulme karşı ses çıkmadığına dikkat çekti. Ayrıca, İsrail'in terör saldırılarını da lanetledi ve uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırdı.

Vali Çakır, muhtarların toplumun en önemli temsilcileri olduğunu belirterek, onların seçilmiş ve atanmış görevleri uğruna gece gündüz hizmet verdiklerini vurguladı. Özellikle köy muhtarlarının diğer meslektaşlarına göre daha zorlu şartlarda çalıştığını ifade eden Çakır, Muş'taki muhtarların köylerinin ve mahallelerinin gelişmesi için özveriyle çalıştıklarını söyledi. Muş İl Özel İdaresi olarak köylere birçok hizmet sunduklarını dile getiren Vali, muhtarların önemini ve vatandaş memnuniyetini sağlamadaki rolünü vurguladı.

Programa, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Kasım Ermiş, İl Emniyet Müdürü Serkan Karaman, İl Genel Meclisi Başkanı Sait Yıldırım, Muş Ovası Muhtarlar Derneği Başkanı Turan Süme ve birçok muhtar katıldı. Vali Çakır'ın Muhtarlar Günü'nde muhtarlarla bir araya gelerek yaptığı açıklamalar ve destek mesajları takdir topladı. Bu tür etkinlikler, yerel yönetimlerin toplumla daha yakın ilişki kurmasını ve yerel ihtiyaçlara duyarlı hizmet sunmasını teşvik ediyor.

Editör: Çetin KEYDAL