İzmir Gazeteciler Cemiyeti, medyada şiddet dilini değiştirmeyi hedefleyen 'Nar 2-Şiddete Karşı İletişim Projesi' kapsamında önemli bir adım atıyor. Gazetecilere yönelik düzenlenecek eğitimler, toplumsal farkındalığı artırmayı ve medyadaki şiddet dilini dönüştürmeyi amaçlıyor. İşte bu kapsamda gerçekleşecek olan Nar Projesi'nin detayları:

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Nefret Söylemi Konularında Uzman Eğitmenlerle

İzmir Gazeteciler Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Gappi, gazeteci eğitimlerinin önemini vurgulayarak, bu eğitimlerin nefret söylemlerinden uzak, kadın ve çocuk haklarını gözeterek verileceğini belirtti. Eğitimler, toplumsal cinsiyet eşitliği ve nefret söylemleri konularında uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilecek.

Gappi, eğitimlerin medyada tarafsız ve anlaşılır bir dilin benimsenmesine de katkı sağlayacağını ifade etti. Bu önemli program, 26 Ocak 2024 tarihinde İzmir'de başlayacak. Eğitimlere, toplumsal değişime katkıda bulunmak isteyen tüm meslektaşlar davetlidir.Nar Eğitimi Geliyor! Nar Eğitimi Nedir

Eğitimler Uluslararası Basın Merkezi'nde Gerçekleşecek

Nar Projesi İzmir gazeteci eğitimleri, 26 Ocak Cuma günü saat 17.30'da Uluslararası Basın Merkezi Havagazı yerleşkesinde düzenlenecek. Bu eğitimler, İzmir'deki gazetecilerin şiddetle mücadele konusundaki bilgi ve becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayacak. Uluslararası Basın Merkezi, konforlu bir ortamda uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşecek bu önemli etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Telif Desteği İle Özel Haberler

Eğitimlere katılan gazetecilere, Hollanda Kraliyeti İnsan Hakları Programı tarafından desteklenen 'Nar 2-Şiddete Karşı İletişim Projesi' telif desteği sunacak. Bu destek sayesinde, gazeteciler özel haberlerini yayınlamak için telif desteği alabilecekler. Bu, hem projenin etkileşimini artıracak hem de gazetecilere özel bir motivasyon kaynağı oluşturacak.

Ders Çalışma Verimliliğini Artırmak İçin İpuçları Ders Çalışma Verimliliğini Artırmak İçin İpuçları

Eğitimlere katılan gazeteciler, toplumsal değişime katkı sağlayacak bilgi ve becerilerle donanacaklar.

Editör: Kader GÜL