Kaynarca, programda milliyetçilik ile ilgili görüşlerini dile getirerek, "Ben şehir milliyetçiliğini sevmem. Ülke milliyetçiliğini severim. Ben Türkiyeliyim. Türkiye milliyetçisiyim." ifadelerini kullandı.

Bu açıklamalar, kısa sürede Twitter'da yankı uyandırdı ve "Oktay Kaynarca" ismi trendlere girdi. Kimi kullanıcılar Kaynarca'nın sözlerine destek verirken, kimileri ise eleştirilerde bulundu.

Kaynarca'nın milliyetçilik yorumu, geçmişte canlandırdığı roller ve siyasi görüşleri ile de ilişkilendirildi. Özellikle Kurtlar Vadisi dizisindeki mafya lideri Süleyman Çakır karakteri ile özdeşleşen Kaynarca'nın bu açıklaması, bazı kesimler tarafından "milliyetçilik algısını sömürme" olarak yorumlandı.

Defne Samyeli ve Kızı Deren Talu'nun Leopar Bikinili Pozları Sosyal Medyayı Salladı Defne Samyeli ve Kızı Deren Talu'nun Leopar Bikinili Pozları Sosyal Medyayı Salladı

Oktay Kaynarca'nın "Türkiye milliyetçisi" sözleri, milliyetçilik ve kimlik tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Sosyal medyada bu konu hakkında hararetli tartışmalar yaşanırken, Kaynarca'nın açıklamalarının arkasındaki gerçek niyet merak konusu olmaya devam ediyor.

Editör: Kader GÜL