Türkiye pazarında öne çıkan otomobil markalarından biri olan Opel, özellikle Corsa modeliyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Markanın Genel Müdürü Yiğit Yantaç, bu muazzam başarıyı, birbirinden iddialı modeller ve performans artışıyla açıkladı.

Corsa: İthal Modeller Arasında Lider

Opel'in en çok tercih edilen modeli Corsa, Türkiye'nin otomobil pazarında B-HB segmentinin en çok tercih edilen ithal modeli oldu. Corsa'nın liderliği, markayı binek araç pazarında 4'üncü sıraya taşıdı. Yantaç, Corsa'nın performansındaki etkin rolü vurgulayarak, markanın Türkiye'deki tarihindeki rekor seviyedeki satış performansının altını çizdi.Opel Türkiye Satışlarını İkiye Katladı (1)

Elektrikli Araçlarda Liderlik

Opel, sadece satış performansıyla değil, aynı zamanda çevresel duyarlılıkla da öne çıkıyor. Elektrikli araç pazarında da etkileyici bir konum elde eden Opel, Elektrikli Corsa ve Mokka modelleriyle yüksek performans sergiledi. Elektrikli B segmentinde liderlik elde eden Opel, toplam elektrikli pazarında da 6'ncı sıraya yerleşti.

Ticari Araç Pazarındaki Atılım

Opel, sadece binek araçlarda değil, aynı zamanda ticari araç pazarında da önemli bir atılıma imza attı. 2022'de 6,347 adetlik satışa ulaşan Opel, bu rakamı yüzde 102 oranında artırarak 12,808 adet ticari araç satışına ulaştı. Bu başarı, markanın ticari araç pazarındaki payını da yüzde 3,3'ten yüzde 4,8'e yükseltti.

Altın Fiyatlarında Yeni Rekor! Gram Altın 2580 TL'yi Aştı Altın Fiyatlarında Yeni Rekor! Gram Altın 2580 TL'yi Aştı

Model Bazında Satış Performansı

Opel'in başarısında model bazında satış performansı da dikkat çekiyor. Corsa, Mokka ve Crossland, B-HB ve B-SUV segmentlerinde liderliği elde ederek markanın pazardaki gücünü artırdı. Bu başarı, Türkiye'de Opel'in en fazla tercih edilen markalardan biri olmasını sağladı.

Genel Müdürün Değerlendirmesi

Yiğit Yantaç, markanın satış performansını değerlendirirken, "Çok başarılı bir yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yükselen performansımızla Almanya ve İngiltere'nin ardından en fazla Opel satışı yapılan 3'üncü ülke konumuna yükseldik. Bu başarı, bizim olduğu kadar Türkiye için de çok önemli bir gurur kaynağı" dedi.

Elektrikli Araçlar: Geleceğin Yol Haritası

Yantaç, aynı zamanda Opel'in elektrikli araç pazarındaki etkileyici konumunu vurgulayarak, "Elektrikli Corsa ve Mokka, yılı yüksek bir performansla tamamladı. Elektrikli B segmentinde satılan her iki araçtan biri Opel markalı oldu. Toplam elektrikli pazarında ise 6'ncı sırada yer aldık. Elektrikli araçtaki potansiyelimiz yüksek. Astra Elektrik'in de tam yıl performansıyla birlikte 2024'te de iddiamız sürecek" açıklamasında bulundu.

Opel Türkiye'nin Yükselişi

Opel Türkiye, elde ettiği muazzam satış performansıyla dikkat çekiyor. Model bazında liderlik, ticari araçlardaki atılım ve elektrikli araçlardaki etkileyici konumuyla marka, Türkiye otomobil pazarında güçlü bir şekilde varlığını sürdürüyor.

Editör: Kader GÜL