Türk tiyatrosunun önemli oyuncuları arasında yer alan Nevra Serezli'nin kim olduğu Google arama motorlarında araştırılıyor. Nevra Serezli, 9 Ağustos 1944 tarihinde doğmuştur. Peki, Oyuncu Nevra Serezli kaç yaşında kimdir? Nevra Serezli'nin kaç çocuğu var? İşte soruların cevapları...Nevra Serezli

Nevra Serezli kimdir?

Nevra Serezli, Türk tiyatro ve sinema oyuncusu, seslendirme sanatçısı ve seslendirme yönetmenidir. 9 Ağustos 1944'te Ankara'da doğdu. 1966'dan beri tiyatroda, 1968'den beri sinemada ve 1972'den beri seslendirmede aktif olarak çalışmaktadır.

Serezli, 80 yaşındadır. 1968 yılında usta oyuncu Metin Serezli ile evlenmiştir. İki oğlu vardır: Murat Serezli ve Selim Serezli. Her iki oğlu da oyuncu olmuştur.

Serezli'nin oyunculuk kariyeri oldukça geniş ve çeşitlidir. Çok sayıda tiyatro oyununda rol almıştır. En bilinen tiyatro oyunları arasında "Yalan Dünya", "Rumuz Goncagül", "Keşanlı Ali Destanı" ve "Ferhad ile Şirin" yer alır.

Sinemada da birçok filmde rol almıştır. En bilinen filmleri arasında "Hababam Sınıfı", "Süt Kardeşler", "Neşeli Günler", "Salak Bacanak" ve "Aile Arasında" yer alır.

Serezli, seslendirme sanatçısı olarak da tanınmaktadır. Birçok çizgi film ve animasyonda seslendirme yapmıştır. En bilinen seslendirme çalışmaları arasında "Taş Devri"ndeki Vilma Çakmaktaş, "Heidi"deki teyze ve "Tom ve Jerry"deki Jerry yer alır.

Nevra Serezli kaç yaşında?

Nevra Serezli 9 Ağustos 1944 tarihinde doğmuştur ve 2024 yılında 80 yaşındadır.

Aysun Gültekin Kimdir? Nerelidir? Mesleği Nedir? Aysun Gültekin Kimdir? Nerelidir? Mesleği Nedir?

Nevra Serezli aslen nereli?

Nevra Serezli aslen Ankaralıdır.

Nevra Serezli, Türk tiyatro ve sinemasının en önemli isimlerinden biridir. Uzun yıllardır oyunculuk ve seslendirme alanındaki katkılarıyla birçok izleyicinin kalbinde yer edinmiştir.

Kızıl Goncalar Zeynep kimdir? Mina Demirtaş kimdir kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? Kızıl Goncalar Zeynep kimdir? Mina Demirtaş kimdir kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Serezli, oyunculuk ve seslendirme alanındaki başarılarıyla birçok ödül kazanmıştır. Bunlardan bazıları:

  • 1975 - Avni Dilligil Tiyatro Ödülleri - Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu
  • 1981 - Altın Kelebek Ödülleri - En İyi Kadın Oyuncu
  • 1990 - Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri - Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu
  • 2005 - Afife Tiyatro Ödülleri - Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu
Editör: Kader GÜL