Özgü Namal ise Meryem Tezel karakterini canlandırmaktadır, bu karakter ise mutaassıp bir tarikatın içinde yer almaktadır. Dizi, Levent ve Meryem'in kaderlerinin birleşmesini konu alırken, inanç ve fikir ayrılıklarına rağmen "evlat" kavramının annelik ve babalık bağlarını nasıl birleştirici bir güç haline getirebileceğine odaklanmaktadır.

Kızıl Goncalar dizisi, Özcan Deniz ve Özgü Namal'ın başrollerini üstlendiği bir yapımdır. Dizi, psikiyatrist Levent Alkanlı'nın, Faniler adlı tarikatın üyeleriyle kesişen yollarını temel alarak izleyicilere çarpıcı bir hikaye sunmaktadır. Meryem Tezel karakterini canlandıran Özgü Namal ise tarikatın içinde yer alan bir karakter olarak dikkat çekmektedir. İnanç ve fikir ayrılıklarının öne çıktığı dizi, evlatlık bağının gücünü vurgulayarak annelik ve babalığın birleştirici rolüne odaklanmaktadır.Özcan Deniz Ve Özgü Namal'ın Başrolde Olduğu Kızıl Goncalar Tarikatın Ve Aile Bağlarının Çarpıcı Hikayesi (1)

Dizinin oyuncu kadrosunda, Levent Alkanlı, Meryem Tezel ve diğer önemli karakterlerle birlikte geniş bir yelpaze yer almaktadır. İstanbul ve Van'da çekilen dizi, ailenin Van'dan İstanbul'a göç etme temasını işlemektedir. Bu nedenle, dizi çekimleri hem Van'da hem de İstanbul'da gerçekleştirilmekte, izleyicilere farklı atmosferler sunmaktadır. Kızıl Goncalar, Türkiye televizyon dizileri arasında dikkat çeken ve konusuyla merak uyandıran bir yapıma dönüşmüştür.

Dizinin oyuncu kadrosu şu şekildedir:

35 Kilo Zayıflayan Zuhal Topal'dan İlham Veren Mayolu Poz! 35 Kilo Zayıflayan Zuhal Topal'dan İlham Veren Mayolu Poz!
 1. Levent Alkanlı - Özcan Deniz
 2. Meryem Tezel - Özgü Namal
 3. Cüneyd Güneş - Mert Yazıcıoğlu
 4. Sadi Hüdayi Güneş - Erkan Avcı
 5. Beste Özdemir Alkanlı - Hazal Türesan
 6. Naim Tezel - Mert Turak
 7. Hasna Güneş - Selen Öztürk
 8. Suavi Alkanlı - Şerif Erol
 9. Hande Alkanlı - Duygu Sarışın
 10. Seçkin Özarslan - Tuğrul Tülek
 11. Birgül Tezel - Sitare Akbaş
 12. Zeynep Tezel - Mina Demirtaş
 13. Mira Alkanlı - Esma Yılmaz

Dizinin çekimleri İstanbul ve Van'da gerçekleştirilmektedir. Senaryoda ailenin Van'dan İstanbul'a göç etmesi anlatıldığı için, bazı sahneler Van'da, bazıları ise İstanbul'da çekilmektedir.

Editör: Kader GÜL