İlaç Kullanımının Boğaz Üzerindeki Etkileri İlaç Kullanımının Boğaz Üzerindeki Etkileri

Özgür Özel, Türk siyasetçi ve eczacıdır. 1974 yılında Manisa'da doğan Özel, Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, 1999 yılında serbest eczacılık yapmaya başlamıştır. Eczacılık kariyerinin yanı sıra, Manisa Eczacı Odası'nda 2001-2007 yılları arasında genel sekreterlik ve iki dönem oda başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Ayrıca, 2007-2011 yılları arasında Türk Eczacıları Birliği'nde saymanlık ve iki dönem genel sekreterlik görevlerini yürütmüştür.

Siyasi kariyerine de başarılı bir şekilde atılan Özgür Özel, 24, 25, 26, 27 ve 28. dönemlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi olarak Manisa Milletvekili seçilmiştir. 25, 26 ve 27. dönemlerde CHP Grup Başkan Vekili olarak önemli görevler üstlenmiş, 28. dönemde ise CHP Grup Başkanı olmuştur.Özgür ÖzelÖzgür Özel'in aslen Manisa'lıdır. Ege Bölgesi'nin bu şehrinde doğmuş ve yetişmiştir. Henüz kesin bir yaş bilgisi yoksa da, 2023 yılına gelindiğinde yaklaşık olarak 49-50 yaşlarındadır. Evli ve bir çocuk babasıdır. Ayrıca, Almanca ve İngilizce dillerini bilmektedir.

Özgür Özel'in CHP'nin genel başkanlığı için adaylık başvurusu, partinin içinde demokratik bir yarışın ve siyasi çekişmenin habercisi olmuş ve siyasi kariyeri ile kişisel hayatı kamuoyu tarafından daha fazla merak edilmeye başlanmıştır. Özellikle CHP'nin geleceği ve siyasi rotası konusunda nasıl bir yol izleyeceği, Özgür Özel'in liderlik ettiği CHP'nin nasıl bir hizmet ve politika anlayışı benimseyeceği önemli bir konu haline gelmiştir.

Editör: Kader GÜL