Pamukkale Üniversitesi Rektörü Ahmet Kutlukhan'a Soruşturma Yabancı Öğrenci Kayıtlarında Para Karşılığı İddiası

Para Karşılığı Kayıt İddiası

Pamukkale Üniversitesi'nde, Tıp Fakültesi'ne yabancı öğrencilerin danışmanlık şirketleri aracılığıyla para karşılığında kayıt yaptırıldığı iddiası gündemi sarsıyor. Bu iddia üzerine üniversitenin rektörü Ahmet Kutlukhan hakkında soruşturma başlatıldığı öne sürülüyor.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı Tamamlandı: Detaylar ve Soru Sayıları Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı Tamamlandı: Detaylar ve Soru Sayıları

Skandalın Ortaya Çıkışı

Iraklı bir öğrencinin kaydının yüksek kontenjan nedeniyle silindiği ve öğrencinin açtığı davayla ortaya çıkan skandal, üniversiteyi sarsmıştı. Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, skandala karışan memurlar açığa alınırken Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), rektör Ahmet Kutlukhan için "Soruşturmaya gerek yok" kararı vermişti.

Tepkiler ve Yeni Gelişmeler

Ancak kamuoyundan gelen tepkiler üzerine, rektör hakkında yeniden soruşturma başlatıldığı belirtiliyor. Üniversite içerisinde rektörün siyasi bağlantılarını kullanma ve olayın üstünü kapatma çabalarına dair iddialar da konuşuluyor.

Gizlilik Kararı ve Süreç

YÖK'ün ilk kararı, kamuoyunda rahatsızlık uyandırdığı için gözden geçirilmiş ve yeni bir soruşturmanın başlatılmasına karar verilmiştir.

Editör: Kader GÜL