Paxera, paroksetin etken maddesini içeren bir antidepresan ilaçtır. Beyindeki serotonin seviyesini artırarak etki gösterir. Serotonin, ruh halini, uykuyu ve iştahı düzenleyen bir kimyasaldır. Paxera, aşağıdaki durumlarda kullanılabilir:

Astım ve Antijen İmmün Tedavisi Astım ve Antijen İmmün Tedavisi

Majör depresif bozukluk (MDD): Sürekli mutsuzluk, ilgi ve zevk kaybı, konsantrasyon güçlüğü, uyku sorunları, iştah değişiklikleri, enerji kaybı gibi belirtilerle kendini gösteren bir ruhsal hastalıktır.

Panik bozukluğu: Ani ve yoğun korku ve endişe atakları ile kendini gösteren bir anksiyete bozukluğudur.

Sosyal anksiyete bozukluğu (sosyal fobisi): Toplum önünde konuşma, topluluğa katılma gibi durumlarda aşırı endişe ve utanç ile kendini gösteren bir anksiyete bozukluğudur.

Yaygın anksiyete bozukluğu (kaygı bozukluğu): Sürekli ve aşırı kaygı, endişe, gerginlik ile kendini gösteren bir anksiyete bozukluğudur.

Obsesif kompulsif bozukluk (OKB): Kişinin tekrarlayan, istenmeyen düşünceler veya davranışlara sahip olduğu bir anksiyete bozukluğudur.

Paxera, genellikle günde bir kez, sabahları aç karnına alınır. Doz, hastanın durumuna göre doktor tarafından belirlenir.

Yaygın yan etkileri şunlardır:

Uykusuzluk
Baş dönmesi
İştahsızlık
Halsizlik
Kabızlık
Terleme
Cinsel işlev bozukluğu
Ciddi yan etkileri şunlardır:

Nöroleptik malign sendrom
Mani
İntihar düşünceleri
Paxera'nın fiyatı, eczanelere ve doza göre değişmektedir. Kullanıcı yorumları, ilacın faydaları ve yan etkileri hakkında bilgi sağlayabilir, ancak her bireyin deneyimleri farklı olabilir.

Editör: Kader GÜL