Zonguldak'ta Plajda Cinsel İlişki İddiası: Polis İnceleme Başlattı Zonguldak'ta Plajda Cinsel İlişki İddiası: Polis İnceleme Başlattı

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyon bölgesinde meydana gelen taciz ateşi sonucunda Piyade Uzman Onbaşı Uğur Özdemir'in şehit olduğunu duyurdu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, 9 Ağustos 2023 tarihinde Pençe-Kilit operasyon bölgesinde terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen taciz ateşi sonucunda 2 askerin şehit olduğu ve 3 askerin yaralandığı belirtilmişti. Piyade Uzman Onbaşı Uğur Özdemir de bu saldırıda yaralanarak hastaneye kaldırılmış ve yapılan tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Açıklamada ayrıca, hayatını kaybeden kahraman şehide Allah'tan rahmet, ailesine sabır, Türk Silahlı Kuvvetleri ve millete başsağlığı dileklerinin iletilerek, yaralı askerlere de acil şifalar temenni edilmiştir. Operasyonlar ise bölgede halen devam etmektedir. Bu acı olay, ülkenin her kesiminde derin bir üzüntü ve acıya yol açmıştır.

Editör: Çetin KEYDAL