Ramazan öncesinde, İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere'nin açıklamalarına göre, Ramazan ayı boyunca 28 zincir markette et fiyatları sabitlendi. Bu marketler arasında Hakmar, Happy Center, Kim Market, Gökkuşağı Market, Onur Market, Biçen Market, Mopaş Market, Özkuruşlar Market, Sarıyer Market, Snowy Ulu Kardeşler, Örnek Market, Show Market, Altun Market, Anpa Gross, Birmar, Deniz Group, Ecemar, Şimşekler Market, Birlik Gross, Grup Gökkuşağı, İklim Mağazacılık, Kılıç Market, Karabağ Market, Nar Market, Onur Hipermarketleri, Irmaklar Market, Rota Market, ve Taş Kasap yer almaktadır.

Banka Faizi Hesaplama Nasıl Yapılır? Banka Faizi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ankara'da ise PERDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recai Kesimal, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın devreye girmesiyle ramazan ayında tüketicinin daha ucuz et alabilmesi için Ankara PERDER ile anlaşma sağlandığını belirtti. Bu anlaşmaya göre Ankara'da da et fiyatları sabitlenmiş olup, kırmızı etin kilogram fiyatı 324 lira olarak belirlenmiştir. Bu fiyatlar, ramazan boyunca geçerli olacaktır.

İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere'nin açıklamasına göre, Ramazan boyunca 28 markette et fiyatlarında artış olmayacak. Bu kararın, vatandaşların Ramazan ayını daha ekonomik ve bereketli geçirmesine katkı sağlaması bekleniyor. Ayrıca, Ankara'da da PERDER tarafından benzer bir karar alındı ve et fiyatları sabitlendi. Bu adımın, Ramazan öncesinde spekülatif artışların önüne geçerek tüketicilere ekonomik rahatlama sağlayacağı düşünülüyor. Hem İstanbul'da hem de Ankara'da et fiyatlarının sabitlenmesi, tüketiciler arasında memnuniyetle karşılanırken, diğer marketlerin de benzer adımlar atması bekleniyor.

Editör: Kader GÜL