Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 9 günlük Ramazan Bayramı süresince köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını açıkladı. Bu kararla birlikte, bayram boyunca seyahat etmek isteyenler için önemli bir avantaj sağlanmış oldu.

Bakan Uraloğlu'nun yaptığı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı köprü ve otoyolların 9 gün boyunca ücretsiz olması kararı alındı. Bu süre zarfında, vatandaşlar köprü ve otoyolları ücretsiz olarak kullanabilecekler.Ramazan Bayramı'nda Köprü Ve Otoyollar Ücretsiz!

Yol Bakım ve Onarım Çalışmalarına Ara Verildi

Bayram süresince yoğunluk yaşanabilecek karayolu güzergahlarındaki yol bakım ve onarım çalışmalarına ara verildi. Böylece, tatil boyunca devam eden yol bakım onarım çalışmaları asgari düzeye indirildi. Ayrıca, şerit daraltmaları da mümkün olduğunca kaldırıldı, böylece trafik akışı daha rahat bir şekilde sağlanabilecek.

Denetimler Artırıldı ve Uyarılar Yapıldı

Bayram süresince otobüs terminallerinde denetimler artırıldı ve fahiş fiyat uygulamalarıyla ilgili firmalara uyarılarda bulunuldu. Korsan taşımacılık yapan, sefer izni olmadan faaliyet gösteren, izinli olmayan yerlerde yolcu indiren veya bindiren ve fahiş fiyatlarla otobüs bileti kesen firmalara idari para cezası uygulanacak.

Emlak Konut GYO'dan Fikirtepe Projesine Dev Yatırım! Emlak Konut GYO'dan Fikirtepe Projesine Dev Yatırım!

Üç Büyükşehirde Demiryolu Ulaşımı Ücretsiz

Köprü ve otoyolların yanı sıra İzmir, Ankara ve İstanbul'da demiryolu ulaşımı da ücretsiz olacak. İstanbul'da Marmaray, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metroları; Ankara'da Başkentray; İzmir'de ise İZBAN hattı bayram boyunca ücretsiz hizmet verecek.

Ramazan Bayramı tatili boyunca köprü ve otoyolların ücretsiz olması, vatandaşların seyahatlerini daha rahat ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlayacak. Bu uygulama, hem vatandaşların bayramı daha verimli geçirmelerine olanak tanıyacak hem de trafik yoğunluğunu azaltarak güvenli bir seyahat ortamı sağlayacak.