Recep Bentli'nin rektörlüğü sırasında, akrabalarının üniversitede akademik ve idari kadroda yer aldığına dair ortaya çıkan iddialar, kamuoyunu meşgul ediyor.

Aile İlişkileri ve Üniversitedeki Görevler

Recep Bentli'nin teyzesinin kızı Nazlı Bahar Canbay'ın, destek personeli bünyesinde temizlikçi olarak değil, hukuk biriminde büro personeli olarak görevlendirilmesi, dikkat çeken bir ayrıntı olarak ön plana çıkıyor. Bu durum, atamaların nasıl yapıldığına dair soru işaretleri oluşturuyor.

Eski Rektör Karabulut'un Yanıtı

Rektör Bentli, iddiaları bir önceki rektör Aysun Bay Karabulut'un yaptığı atamalara bağlayarak reddediyor. Ancak, Karabulut ise bu iddialara sert bir şekilde karşılık veriyor. Kendi akrabalarını aldığı iddiasını reddeden Karabulut, herkesin kendi akrabasına sahip çıkması gerektiğini belirtiyor.

LGS Sonuçları Beklemede! Heyecan 28 Haziran'da Patlayacak! LGS Sonuçları Beklemede! Heyecan 28 Haziran'da Patlayacak!

İftira ve Yanlış Haberlere Karşı Tavır

Rektör Bentli, konuya dair açıklamalarında şu ifadeleri kullanıyor:

"Üniversitemiz ve tarafıma ilişkin bazı basın organları ve sosyal medya hesaplarında yer alan kadro ve atanma ile ilgili iddialar tamamen asılsızdır. Bu iftiraların hangi mahfillerde ne amaçla hazırlanıp servis edildiğini bilmekte, yakından takip etmekteyiz."

Aile Bağları ve Kamuoyu Tepkisi

Eski rektör Karabulut'un sosyal medyada yaptığı açıklamayı kaldırması, konunun hassasiyetini gösteriyor. İftira ve yalan haberlere karşı gösterilen bu tavır, kamuoyu tarafından yakından takip edilmelidir.

Editör: Kader GÜL