Aydın'da etkili olan sağanak yağışlar, geçen saatlerde zararın arttığını gözler önüne seriyor. Yağışın şiddeti az olsa da Söke Nalbantlar köyünde sel suları nedeniyle ahır, araç ve tarım arazilerinde önemli zararlar meydana geldi.

Aydın il genelinde 4 ilçe ve yaklaşık 20 köyü etkisi altına alan şiddetli sağanak yağışlar ve fırtına, sel sularının Söke Ovası'na yayılmasına sebep oluyor. Bu felaketin etkilediği bölgelerde zararlar artarak devam ediyor. Özellikle Söke Nalbantlar köyü ve çevresi su baskını nedeniyle büyük hasara uğradı. Köydeki araziler göl haline gelirken, tarım alanları sular altında kaldı. Ahırlar selden etkilenirken, araçlar da sular altında kalarak zarar gördü.

Selden sonra oluşan manzara ise hüzünlü bir tabloya dönüştü. Yağışlar ve sel felaketi nedeniyle Söke ve çevresinde mağduriyet yaşayan vatandaşlar, zararlarını en aza indirme çabası içindeler. Radyo ve televizyon haberlerinde bu felaketin boyutu ve etkileri hakkında sürekli bilgilendirme yapılıyor.

Yetkililer, vatandaşları sel tehlikesine karşı dikkatli olmaya ve gerektiğinde güvende olmaları için gerekli tedbirleri almaya çağırıyor. Ayrıca, sel sularının geri çekilmesinin ardından temizlik ve onarımların hızla yapılması için çalışmaların sürdüğünü de belirttiler.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Aydın'da yaşanan sel felaketi, doğal afetlerin ne kadar aniden ve ciddi şekillerde yaşamları etkileyebileceğini bir kez daha gösteriyor. Selzedelere yardım eli uzatılırken, olası benzer durumlar için de önlemler alınmaya devam ediliyor.

Editör: Seniha BESLER