ŞOK'ta Büyük İndirim! Bu Hafta Kaçırılmayacak Fırsatlar Var! ŞOK'ta Büyük İndirim! Bu Hafta Kaçırılmayacak Fırsatlar Var!

Yolculuk deneyimlerimiz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın başlattığı yeni uygulama ile bir döneme girmeye hazırlanıyor.

Karayolu Taşıma Yönetmeliği Kapsamında Yürürlüğe Girdi

Uygulama, Karayolu Taşıma Yönetmeliği çerçevesinde hayata geçirildi. Bu sistem sayesinde Bakanlık, otobüslerin anlık hareketlerini titizlikle denetleyebilecek.

Şoförlerin Gözünden Yenilik

Yaklaşık 4 gün önce araçlarına takılan takip sistemi hakkında konuşan bir otobüs şoförü, bu uygulamayı oldukça yerinde bulduğunu ifade etti. Artık aracın hızı, şoförün dinlenme süreleri, yolcu indirip bindirme gibi birçok detay anlık olarak kontrol edilebilecek.

Personel Denetimi ve Yolcu Güvenliği

Uygulamayı olumlu bulan şoför, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın tüm araçların hareketlerini anlık kontrol edeceğini belirtti. Bu sayede personelin çalışma ve dinlenme saatleri de etkin bir şekilde denetlenebilecek. Şoför, "Sistem sayesinde aracın hız sınırı, şoförün kaç saat dinlendiği, çalıştığı, yolcu indirme-bindirme hepsi denetlenecek. En önemlisi yolcuların can güvenliği. Bu nedenle bu sistem önemli." dedi.

Şoförlerin Memnuniyeti

Başka bir şoför ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın bu adımının sektörde önemli bir gelişme olduğunu vurguladı. Araçların konumunun ve hızının kontrol edilebileceği bu sistem, şoförlerin de memnuniyetini kazandı.

Editör: Kader GÜL