Düzce ilinde yaşanan sağanak yağışlar, Asar Deresi'nin su debisinin yükselmesine ve dere yatağının şiddetli bir şekilde etkilenmesine neden oldu. Özellikle Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki kesimde dere içinde heyelanlar meydana geldi. Bu heyelanlar, dere yatağının bir kısmını etkileyerek yolun yutulmasına sebep oldu. Yaşanan bu durumun ardından Düzce Belediyesi, zabıta ekiplerini görevlendirerek güvenlik önlemleri almak amacıyla bariyerler ve şeritler kullanarak yolu trafiğe kapattı.

Tuzla Fabrika Yangınında Hızlı Müdahale: Can Kaybı Yok, Ancak Büyük Maddi Hasar Tuzla Fabrika Yangınında Hızlı Müdahale: Can Kaybı Yok, Ancak Büyük Maddi Hasar

Batı Karadeniz Bölgesi genelinde ise ara ara artan şiddetli yağışlar, dere yataklarında etkili olmaktadır. Bu durum, sel riskini artırmakta ve heyelanlara yol açabilmektedir. Yetkililer, vatandaşları dere yataklarından uzak durmaları konusunda uyararak güvenliklerini sağlamalarını istemişlerdir.

Böylesine olumsuz hava koşullarıyla mücadele etmek için ilgili kurumlar sürekli olarak durumu takip etmekte ve gerekli önlemleri almaktadır. Vatandaşların da yetkililerin uyarılarına dikkat etmeleri ve sel riski taşıyan bölgelerde gerektiğinde tahliye talimatlarına uymaları önemlidir. Bu sayede can ve mal kayıpları en aza indirgenerek güvenli bir şekilde bu tür doğal afetlerin üstesinden gelinebilir.

Editör: Çetin KEYDAL