SEO başarısı için haber başlıkları ve içerikleri dikkat çekici, özgün ve anahtar kelimelerle dolu olmalıdır.

1. SEO Odaklı Haber Başlıkları

SEO başarısı için haber başlıkları dikkat çekici, özgün ve anahtar kelimelerle dolu olmalıdır. Başlık, 50-60 karakter aralığında olmalı ve belirlenen anahtar kelimeyi içermelidir.

2. Haber Meta Açıklaması

Haber açıklaması (meta açıklama), 120-160 karakter aralığında olmalı ve anahtar kelimelerle zenginleştirilmelidir. Meta açıklama, haberin özünü özetlemeli ve okuyucunun ilgisini çekmelidir.

Ofis Programları ile İstatistiksel Çalışmalar Ofis Programları ile İstatistiksel Çalışmalar

3. Anahtar Kelime Stratejisi

Belirlenen anahtar kelime, h2 veya h3 başlıklarında %1-2 oranında kullanılmalıdır. Ayrıca, URL yapısında anahtar kelimenin bulunması önemlidir.

4. Görsel Etkileşim

Görsel dosya adları ve alt metinleri, anahtar kelimeleri içermelidir. Optimize edilmiş görsel boyutlarıyla, yüklenme hızına dikkat edilmelidir.

5. İçeriğin Gücü

İçerik özgün, bilgilendirici ve en az 300 kelime olmalıdır. Anahtar kelimeler doğal bir şekilde kullanılmalı, içerik başlıklar ve alt başlıklarla bölünmelidir.

6. Kısa ve Öz URL Yapısı

URL yapısı, anahtar kelime içermeli ve 50-60 karakter arasında kısa olmalıdır. Kullanıcılar için anlaşılır ve arama motorları için optimize edilmiş bir yapı önemlidir.

7. Hızlı Site Yüklenmesi

Site hızı, kullanıcı memnuniyetini etkiler. CDN kullanımı ve cache düzenlemeleri ile hızlı yükleme süreleri sağlanmalıdır.

8. Mobil Uyum ve SEO

Responsive tasarım kullanarak mobil uyumluluk sağlanmalıdır. Google'ın AMP projesi, mobil aramalarda öncelik sağlar.

9. İç ve Dış Linkleme

İçerikte ilgili ve otoriter kaynaklara doğal bağlantılar eklenmelidir.

10. Sosyal Medya Etkileşimi

Haber, sosyal medya platformlarında etkili başlık ve açıklamalarla paylaşılmalıdır. Sosyal medya, haberin daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar.

Editör: Egemen KEYDAL