Sigara fiyatlarının 3 ila 8 TL arasında artacağı öngörülüyor.

Yeni Zam Dalgası Kapıda

Yılın başından bu yana sigaraya art arda zamlar gelirken, 10 gün sonra 5 sigara grubuna daha yeniden zam yapılacağı belirtiliyor.

ÖTV Artışı ve ÜFE Etkisi

Kanun gereği sigaradan alınan ÖTV, ocak ve temmuz aylarında geçmiş 6 aylık üretici enflasyonu (ÜFE) kadar arttırılıyor. Bu altı ayda ÜFE’nin yüzde 20'nin altında olmayacağı öngörülüyor. Sigaranın perakende satış fiyatının 60 TL’nin altında kalamayacağı belirtiliyor.

Yeniçağ'da yer alan habere göre, bu kapsamda, 5 gruptaki sigaralara 3 ila 8 TL arasında değişen fiyatlarda zam yapılacağı kaydediliyor. Söz konusu zam 4 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak.

Hangi Sigara Ne Kadar Olacak?

  • Winston: 65 TL olan fiyatı 6 TL yükselerek 71 TL olacak.
  • Camel Yellow - Brown: 63 TL olan fiyatı 6 TL artarak 69 TL'ye yükselecek.
  • Parliament Kısa: 69 TL olan fiyatı 6 TL artarak 75 TL olacak.
  • Marlboro Touch: 66 TL olan fiyatı 8 TL zamlanarak 72 TL'ye çıkacak.
  • Muratti: 65 TL olan fiyatı 6 TL yükselerek 71 TL olacak.

Bu zamlar, tütün ürünleri kullananları etkileyecek ve sigara fiyatlarında ciddi bir artışa neden olacak. Kanunlar gereği yapılan bu zamlar, sigara tüketimini azaltma amacı güdüyor. Temmuz ayında gerçekleşecek bu zam dalgası, sigara kullanıcılarını yeni fiyatlarla karşı karşıya bırakacak.

Yeni zamlarla birlikte sigara fiyatlarının artması, kullanıcıların bütçelerini zorlayacak. Sigara kullanıcılarının bu duruma hazırlıklı olmaları ve bütçelerini buna göre ayarlamaları gerekecek. Temmuz ayındaki zamlarla birlikte sigara fiyatlarında ciddi bir artış yaşanacak.

Banka Faizi ve Sigorta Seçenekleri Nelerdir? Banka Faizi ve Sigorta Seçenekleri Nelerdir?

Sigaraya gelen bu zamlarla birlikte, sigara fiyatlarındaki artış devam edecek gibi görünüyor. Tüketicilerin bu duruma hazırlıklı olmaları ve bütçelerini buna göre ayarlamaları önem taşıyor. Kanunlar gereği yapılan bu zamlar, sigara kullanıcılarını etkileyerek sigara tüketimini azaltma amacını taşıyor.

Temmuz ayında gerçekleşecek zamlarla birlikte sigara fiyatlarında ciddi bir artış yaşanacak. Bu durum, sigara kullanıcılarını yeni fiyatlarla karşı karşıya bırakacak ve bütçelerini zorlayacak.

Editör: Kader GÜL