Şırnak'ta Sisli Hava Sürücülere Dikkat İhtiyacı Doğurdu

Şırnak ilinde son gece etkili olan yağmur, şehri sisle kapladı. Hava sıcaklığının 11 derece olduğu bu sisli hava, sürücülere dikkatli olma çağrısında bulundu. Yer yer görüş mesafesinin 1 metreye kadar düştüğü şehir merkezinde, trafik güvenliğinin sağlanması için yetkililer tarafından uyarılarda bulunuldu.

Şırnak il merkezi dün gece saatlerinde yağmurla uyandı. Yağmur sonrası oluşan yoğun sis, sürücülerin trafikte zor anlar yaşamasına neden oldu. Şehir merkezindeki yer yer düşen görüş mesafesi, sürücülere önlem alarak araç kullanma çağrısı yapılmasını gerektirdi.

Sisli hava koşullarının sürdüğü Şırnak'ta yetkililer, vatandaşlara sık sık zorunlu olmadıkça araçlarıyla trafiğe çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Sis nedeniyle sürücülerin güvenliğini sağlamak ve olası trafik kazalarını önlemek amacıyla tedbirler alınırken, şehirdeki sisli hava koşullarının ne zaman dağılacağına dair ise resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Demirözü Baraj Gölü: Saklı Kalmış Bir Cennet Demirözü Baraj Gölü: Saklı Kalmış Bir Cennet

Yağışların ardından oluşan sis, sürücülerin araç kullanırken daha dikkatli olmalarını gerektiriyor. Trafikte her türlü hava koşulunda güvenliği sağlamak ve olası riskleri minimize etmek için dikkat, hız sınırlarına uyum, emniyet kemeri kullanımı ve yol işaretlerine dikkat etmek son derece önemlidir. Şırnak gibi sisli hava koşullarının etkili olduğu bölgelerde trafik kurallarına uymak, kazaları engellemek için hayati bir önlem olarak kabul edilmektedir.

Editör: Seniha BESLER