SSK ve Bağ-Kur emeklisine seçim zammı! Emekliye 1300 TL ek zam yapılacak, en düşük emekli maaşı 8800 TL olacak
Seçim öncesi emekliye bir müjde daha. SSK ve Bağ-Kur emeklisine ek zam kapıda. 1300 TL seçim zammı maaşlara ekleniyor. Yeni zamlı emekli maaşları 8800 TL oluyor.

Ara zam rakamları peş peşe açıklanıyor. Seçim sürecinde en çok kazanan ise emekliler oldu. Mart ayında yapılan zamma ek yeni bir zam daha geliyor. Haberi Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün verdi. Seçime sayılı günler kala SSK ve Bağ-Kur emeklisine seçim zammı yapılacak. Hem de tam 1300 TL. Bu zam sonrası emekli maaşları 8800 TL’ye yükselmiş olacak. Ancak bu zam sadece o tarihten sonra emekli olanları kapsıyor. Seçim öncesi emekliye ilaç gibi gelecek yeni zammın detayları da belli oldu. İşte emekliye 1300 TL intibak zammı son dakika gelişmeleri…

Promosyonları Kaçırma! Promosyonları Kaçırma!

Milyonlarca emekliye Mart ayında gelen maaş zammına ek zam geliyor. SSK ve Bağ-Kur emeklisine müjdeli haber verildi. Seçim öncesi emekliler resmen köşe olacak. Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün yeni zam haberini müjdeledi. Özellikle o tarihten sonra emekli olanların maaşları artıyor. Haberi alan emekliler zamlı maaşların ne zaman hesaplara geçeceğini merak etmeye başladı. Peki emekliye intibak zammı gelecek mi, ne zaman gelecek? İntibak zammı hangi emeklileri kapsıyor? İşte 1300 TL intibak zammı detayları…

EMEKLİ MAAŞLARINA YENİ ZAM YOLDA
Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, SSK ve Bağ-Kur emeklisine intibak zammı müjdesini verdi. Maaşlara yeni zam geliyor. 2000 yılı sonrası emekli olanlar bu habere çok sevinecek. Çünkü uzun yıllardan beri devam eden mağduriyet nihayet seçim öncesinde bitiyor. Aradaki gelir adaletsizliği kalkacak. Emekliler de rahat bir nefes alma şansı elde edecek. Üstelik intibak zammı oranları da netleşti. Yapılacak olan zam en az 1300 TL olacak. Bu zamla seçim öncesinde milyonlarca emeklinin maaşı değişecek, artacak.

EMEKLİ İNTİBAK ZAMMI NE ZAMAN?
1300 TL intibak zammı için geri sayım başladı. Mart ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşen Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, güzel haberi duyurdu. Bir süredir intibak zammı isteyen 2000 yılı sonrası emekliler bu haberi alınca çok sevinecek. Çünkü intibak zammının seçimden hemen önce ya da hemen seçimin ardından yapılması planlanıyor. 1300 TL ek zam 2000 yılı sonrası emeklileri kapsasa da aradaki gelir adaletsizliğinin kaldırılması için önemli.

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün’ün girişimleri sonrasında Mart ayında en düşük emekli maaşına zam yapılmış, en düşük maaş 7500 TL olmuştu. Seçim öncesi emekliye intibak zammı gelmesi halinde en düşük emekli maaşı da 8800 TL’ye yükselecek. Seçime sadece 1 hafta kala bu açıklamanın yeni müjde olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilmesi bekleniyor.

Editör: Kader GÜL