Geçtiğimiz ay öldürülen Cash App CEO'su Bob Lee'nin cinayeti aydınlanmaya başlıyor. Lee'yi öldüren kişi meğer ünlü teknoloji patronunu tanıyormuş.

Teknoloji patronunun öldürülmesindeki sır perdesi aralanıyor
Teknoloji dünyası nisan ayında Cash App patronu Bob Lee’nin öldürülmesiyle sarsılmıştı. Lee, katil olduğu iddia edilen kişi ile tartıştıktan sonra öldürücü bıçak darbeleri almıştı.

Meğer Lee’yi öldürmekle suçlanan adamın kız kardeşi ve ünlü CEO tanışıyormuş. Geçen ay öldürülen teknoloji kralının, kendisini öldürmekle suçlanan adamın kız kardeşiyle yeraltı seks ve uyuşturucu partilerine katıldığı iddia ediliyor. Lee’nin, kendisini öldüren Nima Momeni’nin kız kardeşi Khazar Momeni ile bu buluşmalara katıldığı söyleniyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre, Lee ile tanınmış bir plastik cerrahla evli olan 37 yaşındaki Khazar’ın birliktelikleri biliniyordu. Hatta bir teknoloji girişimcisi olması dışında, arkadaşları Lee’nin bir uyuşturucu kullanıcısı olduğunu ve boş zamanlarında ketamin ve kokain aldığını söylüyor.
Lee’nin Khazar Momeni ile birlikte olduğu belirtiliyor.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir? Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Ayrıca sadece partilere katılmak için dünyayı dolaştığı ve karısından ayrıldıktan sonra partilerde Khazar da dahil olmak üzere birçok kadınla birlikte olduğu konuşuluyor.

Savcılar, Lee’nin de Khazar’ın kardeşi Nima’nın da 3 Nisan’da bir ev partisinde olduğunu, Nima’nın Lee’ye yaklaşıp kendisinin ve kız kardeşinin uyuşturucu veya uygunsuz herhangi bir şey kullanıp kullanmadıklarını öğrenmek istediğini ve tartışmanın büyüyerek Lee’nin bıçaklanmasıyla sonuçlandığını iddia etti.


Bob Lee’yi bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Nima Momeni.

Tanıklar Lee’nin tökezlerken yardım için yalvardığını gördüklerini bildirdi.

13 Nisan’da Nima Momeni tutuklandı ve cinayetle suçlandı.

Mahkeme belgeleri ayrıca Khazar’ın Lee’ye öldüğü sıralarda mesaj attığını gösterdi: “Sadece iyi olduğundan emin olmak istedim çünkü Nima’nın sana çok sert davrandığını biliyorum. Ve bunu klasla idare eden klas bir insan olduğun için teşekkür ederim. Seni seviyorum.”
Lee’nin eski eşi ünlü patronla ilgili iddiaları reddetti.

Alınan otopsi raporuna göre; Lee’nin öldüğü sırada vücudunda hem kokain hem de ketamin bulunuyordu.

Lee’nin eski karısı Krista Lee ise eski kocasının takıldığı kulübü hiç duymadığını iddia ederken, ve eski sevgilisinin “parti çocuğu” olduğunu reddetti.

Editör: Kader GÜL