Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde meydana gelen teleferik kazasında, Tünektepe Teleferik Tesisi'nde bir direğin devrilmesi sonucu teleferik kabini parçalandı. Kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bölgeye gece uçuş kabiliyetine sahip Jandarma helikopteri gönderildiğini duyurdu. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kazayla ilgili adli soruşturma başlatıldığını bildirdi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kazayla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip ettiğini ve kazanın tüm yönleriyle araştırılacağını ifade etti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de uzman ekiplerin hepsinin olay yerinde olduğunu ve kazazedeleri sağ salim kurtarmaya çalıştıklarını söyledi. Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün (AFAD) sosyal medya hesabından yapılan son açıklamada mahsur kalanlardan 49 kişinin tahliye edildiği bilgisi verildi.Teleferik Kabini Havada Açıldı Ölü Ve Yaralılar Var! (2)

Antalya'da Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanan Tünektepe Teleferik Tesisi'nde meydana gelen kazada, henüz belirlenemeyen nedenle bir direk devrildi. Devrilen direğe çarparak parçalanan kabinde bulunan 8 kişi kayalık alana düştü. Bölgeye itfaiye, polis, sağlık ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Kurtarma çalışmalarında Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın helikopteri kullanıldı.

Kazada hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Kazanın ardından mahsur kalan 184 vatandaşımızın tahliyesi için İçişleri Bakanlığı yoğun bir çalışma yürütmektedir. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kazayla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip etmekte ve konu hakkında ilgili bakanlıklardan ve Valiliğimizden anlık bilgi almaktadır. Kazayla ilgili olarak Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı adli soruşturma başlatmış ve tüm yönleriyle araştırılmaktadır.Teleferik Kabini Havada Açıldı Ölü Ve Yaralılar Var! (3)

Kamuda Yeni Çalışma Modelleri: 6 Farklı Sistem Gündemde Kamuda Yeni Çalışma Modelleri: 6 Farklı Sistem Gündemde

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kurtarma çalışmalarıyla ilgili bilgi vererek, olayın ardından Antalya Valiliğince hızla kriz masası oluşturulduğunu belirtti. Böcek, kriz merkezindeki ekiplerin olay yerinde çalışmalarını sürdürdüğünü ve mahsur kalan vatandaşların ipli sistem yöntemiyle kurtarılmaya çalışılacağını ifade etti.

AFAD'ın sosyal medya hesabından yapılan son açıklamada, kurtarma çalışmalarıyla ilgili detaylar paylaşıldı. Bugün saat 17.28 sıralarında Antalya ilimiz Tünektepe mevkiinde bulunan teleferik vagonunun havada asılı kaldığı bilgisi alınmış, olayda 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 7 vatandaşımız yaralanmıştır. Kurtarma çalışmaları aralıksız devam etmekte olup, asılı kalan 8 kabindeki 49 kişi başarıyla tahliye edilmiştir.

Antalya'da meydana gelen teleferik kazası hakkında detaylı bilgi verildi. Kazada hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Kazayla ilgili yapılan kurtarma çalışmaları ve soruşturma detayları aktarıldı.

Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki Tünektepe Teleferik Tesisi'nde meydana gelen trajik olayda, bir teleferik kabini parçalandı. Kazada, bir kişi hayatını kaybederken, 10 kişi de yaralandı. Olay sonrasında bölgeye hızla müdahale eden ekipler, yaralıları tahliye etmek için yoğun çaba sarf etti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kazanın ardından bölgeye gece uçuş kabiliyetine sahip Jandarma helikopteri gönderildiğini duyurdu. Ayrıca Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kazayla ilgili adli soruşturma başlatıldığını açıkladı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kazayla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğini ve olayın tüm yönleriyle araştırılacağını belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, uzman ekiplerin olay yerinde olduğunu ve kazazedeleri kurtarmak için çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün (AFAD) sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, mahsur kalanlardan 49 kişinin tahliye edildiği bilgisi verildi.

Kazanın nedeni henüz netlik kazanmamış olsa da, yaşanan bu acı olayın ardından alınan önlemler ve yapılan çalışmalar, benzer kazaların önlenmesi adına önemli bir ders niteliğindedir. Her zaman olduğu gibi, bu tür talihsiz olaylarda en büyük öncelik, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyerek, yaralılara acil şifalar temenni ediyoruz. Bu gibi kazaların tekrarlanmaması için gerekli tedbirlerin alınması büyük önem taşımaktadır.