Dolandırıcılığa karşı alınabilecek önlemler ve dikkat edilmesi gereken noktalar da belirtilmektedir:

Kartınızı Koruyun: Kartınızı korumak için özel tasarlanmış cüzdanlarda saklayabilirsiniz. Bu, NFC sinyallerinin dışarıya yayılmasını engelleyerek kartınızdan para çekilmesini zorlaştırır.

Dikkatli Olun: Kalabalık ortamlara girdiğinizde dikkatli olun. Yanınıza yaklaşan veya size adres soran kişilere dikkat edin, dolandırıcılar bu şekilde bilgileri kopyalayabilir.Temassız Kart Dolandırıcılığına Karşı, NFC Teknolojisi  (1)Kart ve Kimlik Ayırımı: Kredi kartınızı ve kimlik kartınızı birbirinden ayırarak taşıyın. Bu, kimlik bilgilerinizin sızdırılmasını zorlaştırır.

Gecikme Faizi Nedir? Nasıl Hesaplanır? Gecikme Faizi Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Kartları Üst Üste Koymayın: Kartları üst üste koymak, NFC sinyallerinin karışmasına ve dolayısıyla bilgilerin kopyalanmasına neden olabilir. Bu nedenle kartları ayrı tutun.

Temassız Ödemeyi Kapatabilirsiniz: Eğer temassız ödeme yapmayacaksanız, bankanızla iletişime geçerek bu özelliği kapatabilirsiniz.

Bu önlemler dolandırıcılık riskini azaltmak için alınabilir. Özellikle kalabalık yerlerde ve toplu taşıma araçlarında bu konuda daha dikkatli olunması önemlidir.

Editör: Kader GÜL