Türkiye'de elektrikli otomobil tercihleri her geçen gün artıyor. Bu trend, son yayınlanan verilere göre Togg'un öne çıkmasına neden oldu. Elektrikli otomobil pazarının lideri olan Togg, özellikle T10X modeli ile dikkat çekiyor.

ODMD Verilerine Göre Satış Rakamları

Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD), aralık ayına ait sıfır otomobil pazar verilerini paylaştı. Bu verilere göre Togg, diğer markaları geride bırakarak en çok tercih edilen marka oldu.

Ayın En Çok Satan Modelleri

Tesla Model Y ise 550 adetle ikinci sırada yer alıyor. Diğer dikkat çeken modeller arasında Opel Corsa-e, MG4 ve BMW i4 bulunuyor.

Xiaomi'den Yeni Güvenlik Odaklı Akıllı Saat: Mitu Kids Watch 7A Xiaomi'den Yeni Güvenlik Odaklı Akıllı Saat: Mitu Kids Watch 7A

BYD ATTO3: Yeni Gelen, Hemen Beğenilen

Tabloya dikkatlice bakıldığında, BYD ATTO3 modelinin öne çıktığı görülüyor. Yeni gelmiş olmasına rağmen büyük ilgi gören bu model, Türkiye pazarında hızla yükseliyor. Togg'un lider olduğu listede, Tesla Model Y'nin ikinci sırada yer alması da dikkat çeken bir detay.Togg-Tesla Yarışını Bakın Kim Kazandı

2023'ün En Çok Satan Modelleri

Yıl boyunca toplam satış rakamlarına bakıldığında ise Tesla Model Y'nin öne çıktığı görülüyor. Togg T10X, 19.583 adetlik satışıyla liderliğini sürdürürken, Tesla Model Y 12.150 adetle ikinci sırada bulunuyor. Renault Megane E-Tech, MG4 ve Skywell ET5 gibi modeller de dikkat çeken satış rakamlarına ulaşmış durumda.

Elektrikli Otomobillerin Genel Pazar Payı

Yıl boyunca paylaşılan rakamlar, elektrikli otomobillerin her segmentte önemli bir pazar payına sahip olduğunu gösteriyor. Fiyat rekabeti, vatandaşları elektrikli modellere yönlendirirken, yenilik arayışı da bu tercihi destekliyor gibi görünüyor.

Editör: Kader GÜL