Alınan ortak kararlar doğrultusunda zam haberleri gecikmezken yeni tarifeler vatandaşı tedirgin ediyor.

UKOME'den %33 Zam Kararı

UKOME tarafından alınan kararlar doğrultusunda toplu taşıma ücretlerine %33 zam yapılmasına karar verildi. Yapılan zam tutarının ardından vatandaşlar fiyatlar karşısında nasıl ay sonunu getireceğini düşünmeye başladı. Antalya'da toplu taşıma ücretlerinin yükselmesiyle birlikte vatandaşlar da yeni tarifeleri araştırmaya devam ediyor. Artan fiyatlardan sonra vatandaşlar ya yürümeyi ya da bisiklet almayı düşünüyorlar.

Yeni Tarifeler

Antalya'da toplu taşıma kullanan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bir karara imza atıldı. Toplu taşıma ücretlerine zam uygulanırken yeni tarifeler de merak ediliyor. Yapılan açıklama doğrultusunda belirlenen bilet ücretleri şu şekildedir:

  • Tam bilet: 20 TL
  • Emekli ve öğretmen biletleri: 19 TL
  • Öğrenci tarifesi: 10 TL
  • Kredi kartı ile iniş biniş: 25 TL

Zam yapılmasının nedeni olarak artan maliyetler ve yüksek yakıt fiyatları işaret edilirken UKOME tarafından alınan karar ile birlikte %33 bir artış yapıldığı duyuruldu.

Maliyetlerin Bir Kısmı Karşılanacak

Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, her gün yükselen akaryakıt fiyatlarını işaret ederken bu artışın tarifeleri baskı altına aldığını belirtirken zammın kaçınılmaz bir son olduğunu söyledi. Yapılan zam tutarı ile birlikte maliyetlerin bir kısmını karşılayacağını dile getiren Arslan, zam yapılmasının gerekli görüldüğünü aktardı.

Kredi Kartı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Kredi Kartı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrenci ve dar gelirli kesimi büyük oranda etkileyecek olan zam uygulamasında henüz netlik yer almazken kısa süre içerisinde zamlı fiyatların yürürlüğe girmesi bekleniyor. Toplu taşıma kullanıcıları zam konusunda endişe duyarken ne yapacaklarını da düşünmeye başladılar.

Editör: Kader GÜL