Trabzon'da Sümela Manastırı Ziyaret Ücretlerine %50 Zam! Trabzon'da Sümela Manastırı Ziyaret Ücretlerine %50 Zam!

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon’da son yıllarda turizm alanında önemli gelişmeler yaşandığına dikkat çekerek bu yaz sezonunun önceki yıllara göre turizm hareketliliği açısından daha yoğun geçeceğini söyledi.
Turizm değerlendirme toplantısı valilik binasında Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıya Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da katılırken, toplantıda turizm paydaşları ve diğer ilgililer hazır bulundu.
Toplantı sonrası değerlendirmede bulunan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, sektörün tüm paydaşları ile yaz turizm sezonu öncesi alınacak tedbirleri konuştuklarını söyledi. Trabzon'a son yıllarda olduğu gibi bu yıl da yoğun turist girişi olacağına dikkat çeken Vali Ustaoğlu "Valiliğimiz koordinesinde ilimizin turizm paydaşlarıyla bir değerlendire toplantısı yaptık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da turizmde hizmet veren sektör temsilcilerimizin talep ve şikâyetleri ile ilgili notları aldık. Önümüzdeki süreçte bununla ilgili alınacak gerek tedbirler gerekse diğer taleplerle ilgili de çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Özellikle gelen turistlerimizin hizmet kalitesi ve standardı olarak iyi bir hizmet alabilmeleri, memnuniyetin üst düzeyde olması açısından biz de turizmde hizmet veren sektörlerimizin temsilcilerine gerekli uyarılarımızı yaptık. Bunların hepsi karşılıklı bir anlayış içerisinde olması gereken çalışmalar. Devlet olarak biz oluşturacağımız bir takım denetim mekanizmalarıyla, alacağımız güvenlik tedbirleriyle turistlerimizin burada güvenli bir şekilde vakit geçirmeleri noktasında gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bunun yanı sıra turiste hizmet eden sektörlerimizin gerek, oda temsilcileri gerek sivil toplum temsilcileri de aynı şekilde bizimle beraber kendi sektörlerine uyarıları yaparak turistlerimizin memnuniyetini üst düzey sağlayacak gerekli tedbirleri alması gerekiyor” dedi.

Editör: Çetin KEYDAL