Malatya’nın Yeşilyurt İlçesinde 4,2 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi Malatya’nın Yeşilyurt İlçesinde 4,2 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Hava koşulları, öğrenci velilerini endişelendirdi ve birçok kişi, "Trabzon’da yarın okullar tatil mi?" sorusunu sormaya başladı. Bu makalede, Trabzon'da yaşanan kar yağışının etkileri, okulların tatil olup olmadığı ve kar tatilinin detaylarına odaklanacağız.

Valilik Açıklaması: Taşımalı Öğrencilere Kar Tatili

Trabzon Valiliği tarafından yapılan resmi açıklamada, "İlimizde gerçekleşen olumsuz hava koşulları sonrası tüm mahalle yollarımız açık durumdadır. Ancak meteorolojik raporlar doğrultusunda bu gece buzlanma riski bulunduğundan ilimizdeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde, 15 Ocak 2024 Pazartesi günü sadece taşımalı eğitim yapan öğrencilerimiz için eğitime bir(1) gün ara verilmiştir." ifadeleri kullanıldı. Yani, taşımalı eğitim gören öğrenciler için pazartesi günü kar tatili resmen açıklanmış durumda.

Hava Durumu ve 5 Günlük Tahmin

Meteorolojik verilere göre, bugün ve yarın Trabzon'da kar yağışı beklenmemekte. Ancak, Trabzon Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden henüz resmi bir açıklama gelmemiştir. İşte Trabzon’un 5 günlük hava tahmin raporu:

  • 15 Ocak Pazartesi: Parçalı Bulutlu, En Düşük 2 °C, En Yüksek 10 °C
  • 16 Ocak Salı: Yağmurlu, En Düşük 5 °C, En Yüksek 17 °C
  • 17 Ocak Çarşamba: Yağmurlu, En Düşük 10 °C, En Yüksek 13 °C
  • 18 Ocak Perşembe: Çok Bulutlu, En Düşük 6 °C, En Yüksek 12 °C
  • 19 Ocak Cuma: Parçalı Bulutlu, En Düşük 10 °C, En Yüksek 16 °C

İhtiyaç Duyduğunuz Bilgiler Burada

Yaşanan kar yağışı ve tatil durumuyla ilgili ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bu makalede bulabilirsiniz. Özellikle velilerin ve öğrencilerin merak ettiği "Trabzon’da yarın okullar tatil mi?" sorusunun yanıtı netleşti. Taşımalı öğrencilere kar tatili resmi olarak açıklandı, ancak diğer öğrenciler için herhangi bir tatil durumu belirlenmedi.

Editör: Kader GÜL