Mikrodalga Fırında Krep Tarifi Mikrodalga Fırında Krep Tarifi

Türkiye, aşırı sıcak hava dalgasıyla karşı karşıya. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde sıcaklıkların hafta sonuna kadar mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde seyredeceğini duyurdu.

En yüksek sıcaklıkların, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'da görüleceği tahmin ediliyor. Ankara'da hava sıcaklığının 38, İstanbul'da 35, İzmir'de 32 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor.

Sıcak hava dalgası, özellikle yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalıkları olanlar için risk oluşturuyor. Bu nedenle, bu gruptaki kişilerin, sıcak havalarda dışarı çıkmamaları ve bol sıvı tüketmeleri öneriliyor.

Sıcak hava dalgası, Türkiye'nin yanı sıra Avrupa ve Asya'nın birçok ülkesinde de etkili oluyor. İngiltere'de sıcaklıkların 40 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. Bu, İngiltere'de kayıtlara geçen en yüksek sıcaklık olacak.

Sıcak hava dalgası, küresel iklim değişikliğinin bir sonucu olarak görülüyor. İklim değişikliği, dünya genelinde sıcaklıkların artmasına neden oluyor ve bu da daha sık ve şiddetli hava olaylarının yaşanmasına yol açıyor.

Editör: Egemen KEYDAL