Tuzla'da otomobil yedek parçası üreten fabrikada çıkan yangın, 6 saat süren müdahale sonucunda söndürüldü. Yangın, Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir fabrikanın depo kısmında meydana geldi.

Pazaryeri'nde Otomobil Kazası: 4 Yaşındaki Çocuk Gölette Can Verdi Pazaryeri'nde Otomobil Kazası: 4 Yaşındaki Çocuk Gölette Can Verdi

Yangın Anında Oluşan Durum

Saat 13.00 sıralarında başlayan yangın, kısa sürede fabrikanın tümünü sardı ve çevredeki 2 fabrikaya ve ormanlık alana sıçradı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi, Orman İşletme Müdürlüğü, AFAD, emniyet ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ayrıca, helikopter ile havadan da müdahale edildi.

Yangının Söndürülmesi

56 araç ve 156 personelin yanı sıra helikopterle yapılan havadan müdahale ile yangına müdahale edildi. Yaklaşık 6 saat süren yoğun müdahale sonucunda yangın kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları başlatıldı.

Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, 30 dönüm üzerinde bulunan fabrikada büyük çapta maddi hasar oluştu. Yangının söndürülmesindeki hızlı ve etkili müdahale sayesinde can kaybı önlenmiş ve çevreye verilebilecek zarar en aza indirgenmiştir.

Editör: Kader GÜL