Yozgat'ta Uyuşturucu Operasyonu: 2 Tutuklama Yozgat'ta Uyuşturucu Operasyonu: 2 Tutuklama

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, geçtiğimiz yılın ağustos ayında kaybolan ve cesedi evinin yakınındaki arazide bulunan Mine Kocadağ'ın katil zanlısı olan kocası Mithat Kocadağ'ın davası devam ediyor. Mine Kocadağ'ı öldürdüğünü canlı yayında itiraf eden Mithat Kocadağ, ifadesini değiştirerek olayın tesadüfen olduğunu savundu. İşte davaya dair detaylar.

Zanlı Değişen İfadesinde Tesadüfü İddia Ediyor

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yaşanan vahim olay, geçtiğimiz yılın ağustos ayında gündeme gelmişti. Eşi Mithat Kocadağ tarafından öldürülüp gömüldüğü düşünülen Mine Kocadağ'ın cesedi, evinin yakınındaki arazide bulunmuştu. Mithat Kocadağ, canlı yayında genç kadını nasıl öldürdüğünü anlatmıştı. Ancak son duruşmada, katil zanlısı olan koca, ifadesini değiştirerek olayın tesadüfen olduğunu ileri sürdü. Mithat Kocadağ, eşini öldürme kastı olmadığını iddia ederek, ölümün kaza sonucu meydana geldiğini söyledi.

İddianame ve İfadedeki Terslikler

Davada, katil zanlısı Mithat Kocadağ'a 'eşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve 'eşe nitelikli cinsel saldırı' suçundan 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası isteniyor. Ancak Kocadağ'ın olayı nasıl işlediğine dair verdiği ifade ve telefonundaki aramaların içeriği, duruşma sırasında ortaya çıkan çelişkilere işaret ediyor. İddianamede ve tanıkların ifadesinde, Mithat Kocadağ'ın, eşi ile boşanma aşamasında olduğu ve genç kadınla zorla cinsel ilişkiye girdiği iddiaları da dile getiriliyor.

Durumun Değerlendirmesi

Mithat Kocadağ'ın ifadesindeki değişiklik ve davada ortaya çıkan çelişkiler, olayın nasıl gerçekleştiğine dair net bir tablo sunmuyor. Mahkeme heyeti, tanıkların ifadelerini ve delil durumunu değerlendirerek, davayı adil bir şekilde sonuçlandırmak için çalışıyor. Olayın nasıl gerçekleştiği ve Mithat Kocadağ'ın gerçek niyeti, mahkeme süreci boyunca aydınlatılmaya çalışılıyor.

Davanın geleceği, tanıkların ifadeleri ve delillerin mahkeme tarafından kabul edilip edilmemesine bağlı olacak. Mithat Kocadağ'ın kusurlu bir şekilde eşini öldürdüğüne dair somut kanıtların mahkeme tarafından kabul edilmesi durumunda, hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilebilir. Ancak Kocadağ'ın yeni ifadesi ve savunması, davanın seyrini değiştirebilir. Mahkeme sürecinin sonuçları, olayın aydınlatılmasına ve adil bir şekilde sonuçlandırılmasına bağlı olacak.

Duruşmanın tamamlanmasının ardından, mahkeme heyeti kararını verecek ve Mithat Kocadağ'ın suçlu bulunup bulunmadığına dair nihai kararını açıklayacak.

Editör: Çetin KEYDAL