Mersin’de Otomobil Kazası 2 Yaya Yaşamını Yitirdi Mersin’de Otomobil Kazası 2 Yaya Yaşamını Yitirdi

Mersin Trafik Polisi, Gürültü Yapan Araçlara Sıkı Denetim Yapıyor

Mersin'de trafik polisi, son bir ay içinde gürültü yapan ve modifiye edilen araçlara yönelik sıkı denetimler gerçekleştirerek abart egzoz takılı 9 aracı trafikten men etti. Vatandaşların şikayetleri üzerine artan denetimler, gürültü kirliliğini önlemeyi hedefliyor.

Mersin Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, gürültüye neden olan ve egzozları modifiye edilen araçlar üzerinde yoğunlaşarak sıkı denetimler yapıyor. Özellikle ek egzoz takılan araçları belirlemeye çalışan trafik ekipleri, bu araçları trafikten men ediyor ve sürücülere cezai işlem uyguluyor. Son bir ay içinde 60 araca işlem yapılırken, 9 araç trafikten men edildi.

Gürültülü egzozlar, vatandaşlar arasında büyük rahatsızlık yaratıyor ve trafik kurallarını ihlal ediyor. Mersin Trafik Polisi, bu tür araçların denetimini artırarak, gürültü kirliliğini azaltmayı amaçlıyor. Trafik ekipleri, denetimler sırasında özellikle egzozlara odaklanıyor ve gürültü seviyesini kontrol ediyor.

Vatandaşların tepkisini çeken ve gürültü kirliliğine neden olan araçlar tek tek tespit edilirken, bu denetimlerle trafik kurallarına uymayan sürücülere caydırıcı bir mesaj veriliyor. Gürültü kirliliğini azaltmak ve trafik güvenliğini artırmak amacıyla bu tür denetimlerin devam edeceği belirtildi.

Editör: Seniha BESLER