Tüm gerçeği Kadir'e anlatır ve ardından ortadan kaybolur. Alize'den bir süre haber alınamaz. Bu durum Serkan'ı çok öfkelendirir, ancak aşkı öfkesinin önüne geçer ve Alize'yi aramaya başlar.

Serkan, Alize'ye sırrı açık etmesinin ardından ona olan sevgisini gösterir ve evliliklerine bir şans daha vermesini ister. Bu seferki evliliklerinin yalanlarla değil, gerçeklerle dolu olmasını ister. Ancak Alize, çıktığı eve geri dönmeme konusunda kararlıdır. Bunun üzerine Serkan, çözümü yeni bir eve taşınmakta bulur ve Alize'nin kendi evinin hanımı olmasını teklif eder. Bu durum Alize'yi hazırlıksız yakalar, ancak kararlılığı hiçbir konuda yenilgi kabul etmeme noktasındadır.

Diğer yandan, Alize ve Serkan aynı evde yaşamalarına rağmen gerginlik devam etmektedir. Alize, hala Serkan'a karşı inadını kırmamıştır. İnatlaştıkları bir konuda yaşadıkları gerginlik, Alize'nin hayati tehlike atlamasına sebep olur. Bu olay, Serkan'ın Alize ile olamayacağına karar vermesine neden olur.

Ancak, ipler kopma noktasına gelirken Alize beklenmedik bir hamle yapar ve gerçekten evliliklerini yaşamak istediğini Serkan'a gösterir. Bu durum, ikilinin ilişkilerinde yeni bir dönemin başlangıcı olur.