Geçmişte üniversite üçüncü sınıftayken başına gelen bir olay, Ceylin'in bugününü de karıştırmaya yetecektir. Bu olay, Ceylin'in hayatındaki dönüm noktalarından biri olmuştur ve onun bugün olduğu kişi olmasını sağlamıştır. Ancak, bu olay Ceylin'in içinde hep bir ukde olarak kalmıştır.

Geçmişte yürüdüğü yolları yeniden yürüyen Ceylin, Engin, Zafer ve İnci gibi artık hayatta olmayanları da hatırlayacak; Yekta'nın eski, karanlık tarafıyla da burun buruna gelecektir.

Öte yandan emniyeti sarsan yeni ölümlü vaka ise herkesin gündemine bomba gibi düşecektir. Can'ın ölümü, Kadir'in kararlılığının ve acımasızlığının ne denli büyük olduğunu göstermiştir. Yekta, Osman ve Çınar ise bu ölümden iyice ürkmüştür. Göstere göstere, büyüyerek gelen bu karanlık onları da her an yutacak gibidir. Günün sonunda Osman'ı neye bulaştığına dair sarsıcı hediyeler beklemektedir.

Birbirlerini ne kadar sevdiklerini, biri olmadan ötekinin eksik olduğunu iyice kanıksayan Ilgaz ve Ceylin çifti, geçmişin hayaletleri ile beraberce ve güçlerini birleştirerek başa çıkmak zorundadır. Ancak, Ceylin geçmişini kazıdığı bu yolculukta hiç ummadığı, şoke edici bir sonun kendisini beklediğinden habersizdir.