Neslihan Erdemsoy, Dışişleri Bakanlığı'nda üst düzey bir diplomat olarak görev yapmaktadır ve Balkanlardaki acı olaylara tanık olmuştur. Ömer ile birlikte, "Şirket" adı verilen gizli yapıyla mücadele etmektedirler. Bu mücadele sırasında büyük sürprizlerle karşılaşacaklardır.

Diğer ana karakterler arasında Zehra, Ömer'in sevgilisi olarak yer alıyor. Zehra'nın yaşadığına inanan Ömer, onu bulmak için çaba harcar, ancak sonunda Zehra'nın öldüğü gerçeğiyle yüzleşir. Ömer, bu acıyla tekkede inzivaya çekilir.

Ayrıca, Mostar'da bulunan Blagay tekkesinde Derviş Baba'nın da yardımıyla Zehra'nın izini süren Ömer'in hikayesi de anlatılmaktadır. Ömer, Kosova'daki barış gücü komutasının Türkiye'ye geçmesi için yapılan toplantıya yapılan saldırıyı fark eder ve bu tehlikeyi engellemeye çalışır.

Neslihan'ın liderliğinde, devletin çeşitli kurumlarından görevlilerin bir araya geldiği yeni bir ekip kurulur. Bu ekipte her biri farklı yeteneklere sahip vatanseverler bulunmaktadır. Ömer, bu ekibi İstanbul'a dönerek kurar.

Bu dördüncü sezonunun detayları ve karakterlerin maceraları izleyicilere sunulurken, Aybüke Pusat, Ceyhun Mengiroğlu ve Cengiz Bozkurt gibi başarılı oyuncular da yeni karakterler olarak diziye katılıyor. Aybüke Pusat, Neslihan Erdemsoy'u canlandırırken, Ceyhun Mengiroğlu Cihangir Erdemsoy'u ve Cengiz Bozkurt da Çetin Erdemsoy'u canlandırıyor.