Hatsan şirketinin hisseleri, 11 Ekim 2023 tarihinden itibaren 10 Kasım 2023 tarihine kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek. Emir paketi tedbiri, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanmasını içeriyor.

BtcTurk Saldırı Altında! Kripto Para Yatırımcıları Ne Yapmalı? BtcTurk Saldırı Altında! Kripto Para Yatırımcıları Ne Yapmalı?

Ayrıca, SPK'nın 6 Şubat 2023 tarihli kararı uyarınca, Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında tüm paylarda açığa satış işlemleri, ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar yasaklanmış durumda. Bu karar, piyasada oluşabilecek aşırı dalgalanmaları önlemek ve istikrarı sağlamak amacıyla alınmış olabilir.Volatilite Bazlı Emir Paketi Tedbiri AlındıVBTS tedbirleri, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendiriliyor. Bu nedenle, VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam edecek.

Sonuç olarak, bu tedbirlerin finansal piyasada işlem yapan katılımcılar için önemli bir etkisi olabilir. Yatırımcılar, bu süre zarfında ilgili tedbirlerin ve kararların dikkate alınmasını ve gerekli önlemlerin alınmasını tavsiye edilir.

Editör: Kader GÜL