UEFA'nın Merih Demiral Kararına Tepkiler: Futbolun Bağımsızlığı Tehlikede mi? UEFA'nın Merih Demiral Kararına Tepkiler: Futbolun Bağımsızlığı Tehlikede mi?

Süper Lig'in 23. haftasında Adana Demirspor'u 1-0 mağlup ederek önemli bir galibiyet elde eden Hatayspor, Teknik Direktör Volkan Demirel'in sert konuşmalarıyla gündeme oturdu. Maç sonrası basın toplantısında konuşan Demirel, takımının zorlu şartlarda varlığını sürdürdüğünü vurgulayarak dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Zor Şartlarda Kurulan Hatayspor

Volkan Demirel, basın toplantısında Hatayspor'un zor şartlarda kurulan bir takım olduğunu vurgulayarak, "Kimse neyin ne olduğunu bilmeden konuşmasın. Benim takımımın antrenman yapacak sahası yok. Bazen duş almaya suyumuz olmuyor bizim. Konuşmak ve insanları kırmak istemiyorum ama Hatayspor'u ağzına alan, Hatay'la ilgili yorum yapan herkes dikkat etsin. Bu takım zor şartlarda kurulmuş bir takım. Dikkat etmeyen varsa, ben dikkat ettireceğim. Hatayspor benim ailem. Hatayspor'a dil uzatan benim aileme dil uzatmıştır. Aileme laf atana da çok büyük cevap veririm. O yüzden herkes dikkat etsin." şeklinde konuştu.Volkan Demirel Patladı Hatayspor'un Teknik Direktörü Gündemde! (2)

Hatayspor'un Gelecek Vizyonu

Demirel, sadece maç sonuçlarına değil, aynı zamanda kulübün genel yapılanmasına da odaklandığını belirtti. "Hatayspor’u hem bu zor dönemde para harcatmadan hem de gelecek 3-4 sene boyunca çok rahat emin adımlarla bu ligde her kulvarda mücadele edebilmesini sağlamak. Ben bunu sağlamaya çalışıyorum. Cuma günü itibarıyla şu anda Hatayspor takımı sıfır borçla belki Türkiye liglerindeki en temiz takımdır. Şu anda elimizdeki oyuncularla da gelecek 3-4 senenin zeminini hazırladık." ifadelerini kullandı.

Hatayspor'u Aile Olarak Görmek

Teknik Direktör, Hatayspor'u sadece bir futbol takımı olarak değil, ailesi olarak gördüğünü dile getirdi. "Bugün aldığımız galibiyetle rahatladım. Ben değil transfer, bütün kapılar kapınsın yine de sezon sonuna kadar buradayım. Çünkü bir sözüm var. Hatayspor’u aile yerine koydum. Hatayspor ile ilgili yorum yapan, konuşan benim aile laf söylüyordur. Ona göre bilerek konuşsunlar." diyen Demirel, oyuncuların üzerindeki baskıyı azaltarak, takımın başarısına odaklandığını belirtti.Volkan Demirel Patladı Hatayspor'un Teknik Direktörü Gündemde!

Hatayspor'un Oyun Stratejisi

Maç sonu basın toplantısında oyun stratejisine de değinen Volkan Demirel, "Bugün de savunarak galip gelen taraf bizdik. Önemli olan 3 puandı, onu da aldık. Futbol, sadece ligdeki konuma göre bakmak yanlıştır. Kulübü yapılandırmak daha önemlidir." ifadelerini kullanarak, Hatayspor'un gelecek planlamasına vurgu yaptı.

Ona göre bilerek konuşsunlar. Oyuncuların üstünde biraz baskı vardı. Rahat olun, kaç haftadır kazanamıyoruz bu haftada kazanamasak bir şey olmaz ama kazanırsanız bu rüzgarı terse çevirebileceklerini söyledim." dedi. Teknik Direktör, takımın borçsuz yapısını ve gelecek planlamasını vurgulayarak, Hatayspor'a olan bağlılığını bir kez daha dile getirdi.

Editör: Kader GÜL