Erdoğan NATO Zirvesi İçin Washington'da: Sokaklar Trafiğe Kapatıldı Erdoğan NATO Zirvesi İçin Washington'da: Sokaklar Trafiğe Kapatıldı

Ünlü şarkıcı Volkan Konak, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı eleştirerek gündeme bomba gibi düştü. Konak, diyanet personelinin eğlence mekanlarından alınan vergilerle maaş almalarını sert bir dille eleştirdi. Hatta, "Bu akşam maaş ve ödeneklerinize katkı olması için bir kadeh de sizler için içiyorum" diyerek tepkisini dile getirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Harekete Geçti: Suç Duyurusu Yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Volkan Konak’ın açıklamaları üzerine harekete geçti. Başkan Ali Erbaş ve kuruma yönelik yapılan açıklama nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Diyanet, Konak’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kendisine tevdi edilen görevleri rencide ederek kişilik haklarını ihlal ettiğini savundu.

İddialar ve Açıklamalar

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Konak’ın sözlerinin İslam dinine saldırı niteliğinde olduğu ve aşağılayıcı olduğu iddia edildi. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 10. maddesi kapsamına uymadığı belirtilerek, düşünce ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı ileri sürüldü.

Suç Duyurusu Gerekçeleri

Açıklamada, Konak’ın toplumsal kutuplaşmaları körüklediği, inançlı insanların dini duygularını rencide ettiği ve milletin mukaddesatına saldırdığı öne sürüldü.

Kamu Davası Açılması Talebi

Diyanet İşleri Başkanlığı, açıklamasında, "Bu nedenle halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden, toplumsal kutuplaşmaları körükleyen, milletin mukaddesatına saldıran ve inançlı insanların dini duygularını rencide eden Volkan Konak hakkında gerekli cezai takibatın yapılması suretiyle kamu davası açılmasını ve neticeden Başkanlığımıza bilgi verilmesini arz ve talep ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Editör: Kader GÜL