WhatsApp, istemediğiniz kişilerden mesaj almamak için harika bir özellik sunuyor: Engelleme. Ancak eğer engellenen tarafta olursanız, bu durum biraz moral bozucu olabiliyor. Peki, WhatsApp’ta birinin sizi engellediğini nasıl anlarsınız? İşte detaylar...

Instagram'un Doğuşu: Kevin Systrom'un Girişimcilik Serüveni Instagram'un Doğuşu: Kevin Systrom'un Girişimcilik Serüveni

Kişinin WhatsApp Profil Resmi ve Durumu Değişmiyor İse:

Bu doğrulaması zor bir durum, ancak bir kez WhatsApp’ta engellenirseniz, engelleyen kişinin profil resmi ve durumu sizin için artık güncellenmez. Engelleyen kişinin WhatsApp’ına sahip olan birini tanıyorsanız, o kişinin profil resminin veya durumunun değişip değişmediğini onlara sorabilirsiniz. Eğer orada değişmiş ve sizde eski haliyse, geçmiş olsun. Engellenmişsiniz.

Son Görülme’leri Kaybolur İse:

WhatsApp’ın en popüler özelliklerinden biri “son görülme” işlevidir. Kullanıcının en son ne zaman çevrimiçi olduğunu gösteren bu bildirinin kaybolması, engellendiğinizin bir göstergesi olabilir. Tabii bu yöntemle engellendiğinizi anlayabilmek için önceden bu kişinin son görülme özelliğinin açık olması gerekiyor. Zira bu açılıp kapatılabilen bir özellik. Sizi engellememiş, sadece son görülmesini kapatmış olabilir.

Mesajlar Teslim Edilmiyor ve Aramalar Başarısız Oluyor İse:

Sizi engelleyen birine mesaj gönderemez ve arama yapamazsınız ve genellikle mesajınız tek tik olarak kalır. Eğer çok uzun süre boyunca mesajlarınız tek tik olarak kalıyorsa, muhtemelen engellenmişsinizdir. Ancak kısa bir süreliğine tek tik olarak kaldıysa, aklınıza gelen ilk şey karşınızdakinin telefonunun kapalı olabileceği olmalı.

Kişileri Bir Sohbet Grubuna Ekleyemiyorsanız:

Son olarak, sizi engelleyen birini yeni bir grup sohbetine ekleyemezsiniz. Mevcut grup sohbetleri normal şekilde işlerken, sizi engelleyen birini yeni bir sohbet grubuna eklemeye çalışmak, bu işlemi gerçekleştiremeyeceğinizi açıklayan bir mesajla sonuçlanıyor. Bu da engellendiğinizin en belirgin göstergesidir.