METTA'dan Yoga Omurga Koltukları! Bilgisayarda Çalışırken Sağlığa Dikkat Edin! METTA'dan Yoga Omurga Koltukları! Bilgisayarda Çalışırken Sağlığa Dikkat Edin!

Resmi Gazete'de Yayınlandı: Yeniliklerle Türk Vatandaşlığına Geçiş

Türkiye'de vatandaşlık şartlarına dair önemli bir değişiklik Resmi Gazete'de yayınlandı. İşte, güncellenen yönetmelikle ilgili detaylar.

Döviz Tutarındaki Taşınmazlar Artık Genişledi

Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 20. maddesinde yer alan "döviz tutarındaki taşınmazı" ifadesi, önemli bir değişikliğe uğradı. Artık, "döviz tutarındaki kat mülkiyeti veya kat irtifakı kurulmuş ya da üzerinde yapı bulunan arsa vasıflı taşınmazı" şeklinde genişletilen bu ifade, yabancılar için yeni imkanlar sunuyor.

Gayrimenkul ve Arsa Alımıyla Vatandaşlık

Yabancılar sadece gayrimenkul alarak değil, aynı zamanda üzerinde taşınmaz bulunan arsa alarak da Türk vatandaşlığına geçiş yapabilecekler.

Resmi Gazete'de Yayımlandı ve Yürürlüğe Girdi

5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun 46. maddesi gereğince alınan karar, "Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" olarak Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu kararla birlikte, yeni düzenlemeler resmi olarak yürürlüğe girmiş oldu.

Yönetmelikteki Değişiklikler

Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 1. maddeye göre, 11 Şubat 2010 tarihli ve 2010/139 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan yönetmeliğin 20. maddesinin ikinci fıkrasının (b) bendinde yer alan "döviz tutarındaki taşınmazı" ifadesi, "döviz tutarındaki kat mülkiyeti veya kat irtifakı kurulmuş ya da üzerinde yapı bulunan arsa vasıflı taşınmazı" şeklinde değiştirildi.

Destek İçin Bir Adım Daha Atın!

Bu önemli gelişmeleri daha yakından takip etmek ve yeni vatandaşlık imkanlarından yararlanmak için bana destek olun!

Editör: Kader GÜL