Genç kız, sağlığına kavuşmak için tam 15 ameliyat geçirdi.

Kepez ilçesinde yaşayan Beyzanur Hatmorioğlu, otomobillere olan ilgisini çocukluk yıllarında keşfetti ve küçük yaşlardan itibaren bir sanayi sitesine gidip çalışmaya başladı. Merakını bir mesleğe dönüştürmek isteyen Beyzanur, Muratpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde elektromekanik alanında eğitim aldı. Hatmorioğlu, son sınıftayken Akdeniz Sanayi Sitesi'nde bir araç servisine işe girdi. Ancak 20 Haziran'da yanındaki usta ile bir araçta meydana gelen yakıt deposu arızası üzerine çalışırken kaza geçirdi. İddiaya göre, ustanın benzin dolu depoya takılan şamandıraya elektrik vermesi sonucu araç içindeki benzin buharı alev aldı. Beyzanur bu sırada alevlerin arasında kaldı.

Ankara'da Kontrolden Çıkan Otomobil Metro İstasyonuna Düştü Ankara'da Kontrolden Çıkan Otomobil Metro İstasyonuna Düştü

Beyzanur, güçlükle araçtan çıkarıldı ve vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluştu. Ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne götürüldü ve yoğun bakıma alındı. 4 ay sürecek tedavi sürecini 2 ayda tamamlayarak taburcu oldu. Ancak vücudundaki yanıkların iz bırakmaması için tedavisine devam etmek zorunda kaldı ve bu süreçte toplamda 15 ameliyat geçirdi.

Tedavisi 1,5 yıl sürecek olduğundan dolayı okula devam edemedi. Ancak eğitim hakkını kaybetmemek için hastaneden gelecek heyet raporu için uğraşıyor. Beyzanur, tedavisini tamamlayıp okulunu bitirmek ve üniversitede aynı alanda çalışmak istiyor. Kendisi, "Tedavi ne kadar uzun sürerse sürsün, işime devam etmek istiyorum. İnsan mesleği olunca vazgeçemiyor. Kadın olduğum için bu konuyla ilgili çok yargılandım. Genelde benim suçum olduğu düşünülüyor. Kadın olmakla bunun bir alakası yok ayrıca olayda bir hatam da yok. Hastaneden çıktıktan sonra aynaya çok zor baktım. Eski fotoğraflarıma bakınca üzülüyorum. Kendimi şu anki halim ile benzetemiyorum. Benim için üzücü bir süreç" şeklinde konuştu.

Editör: Kader GÜL