E-Devlet İle ÖSYM Sınav Tarihlerini Görüntüleme E-Devlet İle ÖSYM Sınav Tarihlerini Görüntüleme

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener Sandık Başında. Türkiye'nin merakla beklediği Mahalli İdareler Genel Seçimleri devam ederken, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener de oy kullanmak için sandık başına gitti. Arjantin İlkokulu'nda 4254 numaralı sandıkta oyunu kullanan Yener, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, oy verme sürecinin sorunsuz bir şekilde ilerlediğini belirtti.

Oy Verme İşlemleri Hakkında Açıklamalar

YSK Başkanı Ahmet Yener, saat 16.00'da 32 ilde, saat 17.00'de ise diğer illerde oy verme işlemlerinin tamamlanacağını duyurdu. Ayrıca, yayın yasaklarının ne zaman kalkacağına dair bir karar alınacağını ve basın mensuplarıyla paylaşılacağını ifade etti. Yener, yayın yasağı kalkana kadar basın mensuplarından bilgi paylaşmamalarını rica etti.

Sonuçların Paylaşımı ve Siyasi Partilerle İletişim

Yüksek Seçim Kurulu olarak tüm siyasi partilere davetiye gönderdiklerini belirten Yener, sonuçların kurul tarafından hazırlanan ekrandan siyasi partilere anlık olarak iletilmesinin planlandığını dile getirdi. Ayrıca, basın mensupları için YSK'da gerekli tedbirlerin alındığını ve sağlıklı bir şekilde yayın yapabilecekleri ortamın sağlandığını vurguladı.

Kayıtlı Olmayan Seçmen İddialarına Yanıt

Basın mensuplarının, güvenlik güçlerinin belirli illerde oy kullanmaya sevk edildiği iddialarına da cevap veren YSK Başkanı, bu iddiaların kurul tarafından değerlendirildiğini ve kayıtlı olmayan bir seçmenin başka bir yerde oy kullanmasının mümkün olmadığını açıkladı. Yener, kurulun tüm sorunları değerlendirdiğini ve seçim sürecinin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Editör: Çetin KEYDAL