Yeni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar kaç yaşında, nereli ve hangi görevlerde bulundu?
Alparslan Bayraktar hakkında araştırmalar vatandaşlar tarafından gerçekleştiriliyor. Aktif olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda görev yapmakta olan Alparslan Bayraktar, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Peki, Alparslan Bayraktar kimdir? Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar hangi görevlerde bulundu, kaç yaşında, nereli?

Alparslan Bayraktar hayatı ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde yapan Alparslan Bayraktar, 2016-2018 yılları arasında ETKB Müsteşar Yardımcılığı ve Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü; 2010-2016 yılları arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nda Kurul Üyeliği yaptı. İşte Alparslan Bayraktar'ın hayatı

YENİ ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI ALPARSLAN BAYRAKTAR OLDU

Başkan Erdoğan bugün yeni dönemde Kabine'de yer alacak bakanları açıkladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini yeni dönemde Alparslan Bayraktar yürütecek.


ALPARSLAN BAYRAKTAR KİMDİR? Yeni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar kaç yaşında, nereli ve hangi görevlerde bulundu?
ALPARSLAN BAYRAKTAR'IN HAYATI

Bayram Tatilinde Trafik Kazalarında Üzücü Bilanço: 62 Ölü, 8690 Yaralı Bayram Tatilinde Trafik Kazalarında Üzücü Bilanço: 62 Ölü, 8690 Yaralı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Bakan Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Alparslan Bayraktar, 2016-2018 yılları arasında ETKB Müsteşar Yardımcılığı ve Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü; 2010-2016 yılları arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nda Kurul Üyeliği yaptı. Kamu görevlerinden önce ise yurtiçinde ve yurtdışında özel sektörde çalıştı.

Uluslararası kuruluşlar bünyesinde enerji yönetimi ve düzenlemeleri alanında çalışmaları bulunan Bayraktar, Enerji Düzenleyicileri Konfederasyonu (ICER) ve Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) Başkanlığı yapmıştır. Bayraktar halen Dünya Enerji Konseyi Türkiye Başkanlığını yürütmektedir.

Alparslan Bayraktar lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Ekonomi Hukuku alanında ve Fletcher School of Law and Diplomacy'den Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans derecelerine sahiptir. Doktorasını ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yer Sistem Bilimleri Bölümünde Enerji Ekonomisi ve Politikası alanında yapmıştır.

Editör: Kader GÜL