Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Sebzeciler köyünde üzücü bir olay yaşandı. Evinin önündeki bahçede çalışan 76 yaşındaki Gülşah Çakmak, farkında olmadan otların arasındaki bir yılana bastı. Yılanın ısırdığı Çakmak, hemen komşularına durumu bildirdi. Komşuları tarafından hızla Yusufeli Devlet Hastanesi'ne götürülen Çakmak’a burada ilk müdahale yapıldı. 

Yılan Isırması Sonucu Yaşlı Kadın Hayatını Kaybetti

Durumu ciddiyetini koruyunca, Çakmak Artvin Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak, yapılan tüm müdahalelere rağmen Gülşah Çakmak hayatını kaybetti. Bu acı olay, Sebzeciler köyünde büyük üzüntü yarattı. Yakınları ve komşuları tarafından sevilen Gülşah Çakmak’ın vefatı, çevrede yılanlara karşı daha dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi. 

Hırsızlardan şüphelendi, fotokapan görüntülerini izleyince şok oldu Hırsızlardan şüphelendi, fotokapan görüntülerini izleyince şok oldu

Olayla ilgili olarak yetkililer, vatandaşları yılan sokmalarına karşı daha dikkatli olmaları ve acil durumlarda hemen sağlık kuruluşlarına başvurmaları konusunda uyardı.

Editör: Çetin KEYDAL