2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi: Okullar Ne Zaman Açılacak? 2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi: Okullar Ne Zaman Açılacak?

"Yükseklerde Bilim Şöleni: Artvin'de 2 Bin 700 Rakımlı Bilbilan Yaylasında Çocuklar Bilimle Buluştu"

Artvin'in Ardanuç ilçesine bağlı Bilbilan Yaylası'nda düzenlenen Bilim Yayla Şenliği renkli ve eğlenceli anlara sahne oldu. Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlik, çocuklara eğitsel oyunlar, matematiksel deneyler ve bilimsel aktivitelerle dolu bir gün yaşattı. Şenlik kapsamında çocuklar yüz boyama etkinlikleri ve geleneksel oyunlarla da eğlenceli anlar yaşadılar.

Bilbilan Yaylası çevresindeki 25 yayladan gelen çocuklar, Bilim Yayla Şenliği'ne katılarak hem eğlendiler hem de öğrenme fırsatı buldular. Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, etkinlikte yaptığı konuşmada 2,700 rakımlı Bilbilan Yaylası'nda böyle bir etkinliği düzenlemekten gurur duyduklarını vurguladı. Artvin'in yayla kenti olduğunu belirten Acar, çocuklara farklı deneyimler sunmayı amaçladıklarını ifade etti.

Çocuklar yaz tatilini yaylada geçirirken, Bilim Yayla Şenliği sayesinde eğlence ve öğrenme dolu bir gün yaşadılar. Şenliği düzenleyen Milli Eğitim yetkilileri ve öğretmenlere teşekkür eden çocuklar, bu etkinliğin unutulmaz bir deneyim olduğunu belirttiler. Artvin'in doğal güzellikleriyle iç içe bu etkinlik, çocukların bilimle buluştuğu, eğlenceli ve öğretici bir gün olarak kaydedildi.

Editör: Çetin KEYDAL