Ev Sahipleri Dikkat! Kiralarda Zam Sınırı Kalkıyor Ev Sahipleri Dikkat! Kiralarda Zam Sınırı Kalkıyor

Altın Yatırımı 2024: Uzman İslam Memiş'ten Kritik Uyarı ve Öneriler

Yatırımcılar, yeni yıla kısa bir süre kala altın fiyatlarındaki hareketlilikle ilgili endişelerini taşıyor. Gram altının sürekli rekor tazelemesi ve geçtiğimiz haftayı rekor seviyelerde kapatması, piyasaların yeni haftaya nasıl başlayacağı konusunda merak uyandırıyor.

Altın Alım Satımı: Uzman İslam Memiş'ten Kritik Uyarı

Dolar, euro ve altın fiyatlarındaki değişiklikleri anbean takip eden uzun ve kısa vadeli yatırımcılar, 2024 öncesinde altın karşısında nasıl bir strateji izlemeleri gerektiğini araştırıyorlar.

Altın Fiyatlarındaki Güncel Durum

Gram altın TL fiyatı, cuma günü itibariyle 1.977 lira seviyesinde yeni bir rekor kırarak haftayı kapattı. Piyasaların yeniden hareketlenmesiyle birlikte, altın fiyatlarının geleceği hakkında beklentiler merak konusu.

Uzman İslam Memiş'ten Açıklama

Uzun vadeli yatırımcılara her zaman kazandırdığı söylenen altının 2024'te izleyeceği grafik hakkında Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş önemli açıklamalarda bulundu. Memiş, gram altının 2023'ün şampiyonu olduğunu belirterek, fiyatının 1.115 lira seviyesinden başlayarak 1.977 lira seviyesine kadar yükseldiğini vurguladı.

Altın Alım Satım Stratejisi 2024

Memiş, yeni yılda altın alım satımı yapmayı düşünen yatırımcılara yönelik önemli önerilerde bulundu. "2024 yılında her ay düzenli olarak rekor tazeleyen gram altın karşımızda olacak. 2.700 lira seviyesinin beklentilerim arasında olduğunu belirtiyorum. Özellikle gram altın yatırımcıları, 2.000 lira seviyesinin altındaki değerleri alım fırsatı olarak değerlendirebilir. Altın sahipleri ise satış konusunda aceleci olmamalı; çünkü gram altındaki yükseliş trendi devam edecek" ifadelerini kullandı.

Editör: Kader GÜL